Ten produkt za 1 zł odmłodzi twoje dłonie. Naturalna maseczka na zmarszczki

Nie jest niczym odkrywczym, że skóra dłoni starzeje się wyjątkowo szybko. To właśnie na niej w wyraźny sposób widać przybywające nam lata. Ponadto nasze ręce każdego dnia narażone są na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, które znacząco oddziałują na ich wygląd. Z pomocą przychodzą jednak domowe sposoby, które przywrócą twoim dłoniom młodzieńczy blask!

Dłonie każdej z nas, a szczególnie tych, które na co dzień zajmują się domem, codziennie narażone są na pojawienie się coraz to nowszych spierzchnięć, zaczerwienień, a także zmarszczek. Przywrócenie ich młodzieńczego, zdrowego i pełnego blasku wyglądu nie jest jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Ku zaskoczeniu większości przy pielęgnacji rąk możemy wykorzystać produkty, które być może i ty masz już w swojej kuchni! Wśród domowych zabiegów jako wyjątkowo pomocne wymienia się m.in. maseczki z... kurzego jajka! 

Sanah wzięła ślubSanah w "cudownej sukience" oczarowała wszystkich! Podobna w CA i Mohito

Domowa maseczka z jajka na dłonie. Odmłodzi i nada blasku twojej skórze! 

Ta naturalna i domowa metoda, mimo iż wydawać się może kontrowersyjna, znalazła pokaźne grono zwolenników w Internecie. Nie jest jednak ona niczym odkrywczym - korzystały z niej zarówno nasze mamy, jak i babcie! Oprócz prostoty w przygotowaniu, wyróżnia ją także wyjątkowo niska cena. Do przygotowania maseczki na dłonie będziemy potrzebować jednego jajka, którego cena w sklepie nie przekracza złotówki.

Dlaczego warto spróbować tego zabiegu? To właśnie żółtko jaja kurzego zawiera w sobie substancje odżywcze takie jak m.in. kwasy tłuszczowe, aminokwasy, witamy z grupy A, D, E, a także B, które mogą mieć zbawienny wpływ na stan naszej skóry. Nie tylko nawilżą one suchą skórę i ujędrnią, lecz także zmniejszą widoczność drobnych zmarszczek! 

Jak przygotować maseczkę na dłonie z kurzego jajka? To banalnie proste!

Przed rozpoczęciem zabiegu dokładnie oczyść dłonie. Możesz pokusić się także o zrobienie peelingu w celu usunięcia martwego naskórka. Następnie w niewielkim naczyniu roztrzep żółtko do uzyskania jednolitej barwy. Jeżeli uznasz, że masa jest za gęsta i trudno nałożyć ją na skórę, dodaj łyżkę oliwy z oliwek lub innego oleju - lnianego, kokosowego lub migdałowego. Gdy wszystkie składniki dokładnie się ze sobą połączą, nałóż maseczkę na dłonie i pozostaw na 20 minut. Na koniec zmyj mieszankę letnią, bieżącą wodą

Więcej o: