Jak zagęścić brwi? Oto prosty sposób, dzięki któremu włoski będą rosły błyskawicznie

Jak zadbać o brwi w domowych warunkach? Okazuje się, że bardzo skuteczne w wielu przypadkach są produkty, które mamy już w kuchni. Podpowiadamy, jak je wykorzystać.
Zobacz wideo Brwi - jak najlepiej je podkreślić?

Brwi zdaniem wizażystów są dla naszej twarzy jak rama dla obrazu. Nie dziwi więc fakt, że sposoby ich pielęgnacji cieszą się ogromną popularnością. Jedną z najczęściej polecanych metod jest regularne nakładanie na brwi oleju rycynowego. Jest to tani apteczny produkt, który w wielu przypadkach okazuje się bardzo skuteczny. Jednak jeśli chcesz spróbować czegoś innego, przychodzimy z pomocą. Oto kilka domowych metod, które okazują się pomocne, jeśli chcemy zagęścić brwi.

Jak zagęścić brwi? Prosty domowy sposób

Z pomocą przychodzą oliwa z oliwek oraz miód. Wymieszaj niewielką ilość oliwy wraz z naturalnym miodem (1/2 łyżeczki). Nałóż maseczkę na brwi na mniej więcej pół godziny, a następnie zmyj ją letnią wodą.

Jeśli nie masz miodu, postaw na oliwę z oliwek solo. Podgrzej ją lekko, a następnie masuj nią brwi przez pięć minut. Maseczkę pozostaw na noc. 

Mleko na brwi

Mleko w pielęgnacji brwi może sprawić, że będą one rosły szybciej. Warto jednak zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku innych domowych metod bardzo ważna jest regularność i cierpliwość.

Jak należy je stosować? Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim oczyszczone wcześniej brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Sok z cebuli na brwi

Nasza ostatnia propozycja to sok z cebuli. Cebula zawiera związki siarki stymulujące wzrost włosów. Warto więc włączyć ją do pielęgnacji brwi.

Jak przygotować sok z cebuli? Oto przepis na ten domowy kosmetyk:

  • Przekrój cebulę na pół;
  • wyciśnij z niej sok;
  • nanieś go na oczyszczone brwi;
  • starannie masuj je przez kilka minut;
  • pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach;
  • dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o: