Efektowne brwi, jak po wizycie w salonie? Ten domowy sposób działa jak henna pudrowa za 150 zł

Wyraziste spojrzenie to marzenie wielu kobiet. Jak uzyskać efekt wymarzonych brwi jak z salonu? Rozwiązaniem jest popularny produkt, dostępny w wielu drogeriach w okazyjnych cenach. Cały zabieg możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Zabieg z użyciem henny pudrowej zyskał w ostatnim czasie ogromną popularność wśród kobiet na całym świecie. Usługę tę znajdziecie praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Chcąc zaoszczędzić pieniądze, możesz go również wykonać samodzielnie w domu. Cały proces nie jest skomplikowany, a dzięki niemu brwi będą wypielęgnowane i zadbane. Oprócz tego zyskasz sporo czasu podczas codziennego makijażu.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Henna pudrowa na brwi w domu. Sposób na piękne spojrzenie

Pudrowa henna do brwi to produktu łatwo dostępny w wielu drogeriach stacjonarnych oraz internetowych. Przykładowo jednymi z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych jest henna od marki Delia oraz Refectocil. Ceny wahają się w granicach od 14 do 30 zł. Efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Farbka nie pozostawia też smug czy innych zabrudzeń. Ponadto jest odporna na rozmazywanie i wodę. Dzięki hennie brwi nabierają głębi, a spojrzenie staje o wyjątkowo wyraziste. Oto krok po kroku jak wykonać zabieg w domu:

  1. Obszar wokół brwi, który nie chcesz pofarbować henną, pokryj przy użyciu wazeliny.
  2. Wyciśnij do małego naczynia ok. 1 cm produktu.
  3. Dodaj wodę utlenioną lub płyn stabilizujący.
  4. Mieszaj, aby uzyskać konsystencję pasty.
  5. Nałóż całość starannie na brwi za pomocą pędzelka lub szpatułki.
  6. Odczekaj 5-10 minut i zmyj płynem micelarnym.

hennahenna Delia

hennahenna Ezebra

Jak przedłużyć efekt henny na brwiach? Stosuj te zasady 

Chcąc wydłużyć efekt henny na brwiach, zastosuj dwa triki. Jednym z nich jest wykonanie przed zabiegiem ich peelingu. Usuniesz w ten sposób zalegający martwy naskórek. Dodatkowo chcąc wzmocnić efekt i przedłużyć trwałość produktu nałóż ponownie farbkę na włoski. Tym razem zrób to o połowę krócej.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: