Jak wygładzić włosy i zapobiec ich puszeniu? Oto niezawodne sposoby na ujarzmienie niesfornych kosmyków

Puszące się i niesforne kosmyki to problem, który dotyczy wielu kobiet. Jak wygładzić włosy w skuteczny i naturalny sposób bez użycia prostownicy? Oto banalne triki, dzięki którym okiełznasz każdą fryzurę.

Szorstkie, matowe oraz odstające w każdą stronę kosmyki? Puszące się włosy to znajomy problem dla wielu kobiet. Przyczyna może tkwić w specyficznej budowie, ilości przebytych zabiegów fryzjerskich oraz nieprawidłowej pielęgnacji. Na szczęście znamy rozwiązania, dzięki którym będą lśniły i zachwycały wyglądem niczym te z reklamy kosmetyków

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak wygładzić włosy? Oto co należy zrobić i o czym pamiętać w codziennej pielęgnacji

Chcąc nadać puszącym się włosom niesamowitego blasku, najważniejsze jest to, żeby je odbudować. Chodzi o domknięcie łuski kosmyków. Pamiętaj o unikaniu podczas regeneracji korzystania z zabiegów intensywnej stylizacji m.in. farbowania, prostowania czy używaniu lokówki. Po myciu włosów nie używaj suszarki do ich suszenia, zamiast tego pozwól im swobodnie wyschnąć. Chcąc wystylizować włosy i delikatnie je wygładzić lepiej wymodeluj fryzurę na dużej, okrągłej szczotce. Ta metoda jest zdrowsza dla naszych pasm.

Puszące się włosy. Sposoby na wygładzenie pasm

Wiele kobiet boryka się z problemem puszących się włosów. Jeśli marzysz o długich, błyszczących oraz zdrowych pasmach zastosuj tych kilka metod. Regularnie pielęgnowane włosy odwdzięczą się zachwycającym wyglądem. W swojej miesięcznej kuracji pamiętaj o:

  • systematycznym olejowaniu włosów,
  • zastosuj domową płukankę z octu jabłkowego oraz wody,
  • po każdym myciu aplikuj na pasma odżywkę,
  • na koniec każdego mycia spłukuj włosy chłodną wodą,
  • śpij na jedwabnej poszewce,
  • stosuj kosmetyki z silikonami.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: