Domowe sposoby na wypadające włosy i lepszy porost. 3 zmiany, dzięki którym zahamujesz utratę kosmyków

Wypadające włosy nie dotyczą jedynie starszych osób. Z tym problemem boryka się również wiele kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Przyczyn może być sporo, od niedoborów składników odżywczych, aż po nieodpowiednią pielęgnację czy nawet chorobę. Jak powstrzymać ten proces?

Na szczęście proces wypadania włosów nie jest nieodwracalny. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów walki z nadmierną utratą kosmyków. Zapoznaj się ze wskazówkami.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Ewa Wachowicz Ewa Wachowicz zachwyca sukienką na wesele. Kolor? "Bajeczny"

Jakich witamin brakuje, gdy wypadają włosy? Ważne są również niektóre substancje

Nie zawsze dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią liczbę potrzebnych składników odżywczych. Dlatego tak ważne jest stosowanie zbilansowanej diety. Warto, żeby nie zabrakło takich substancji jak: cynk oraz witaminy z grupy B. Produkty bogate w nie to m.in. mięso, wątróbka, sery żółte, jaja, ryż, ryby oraz rośliny strączkowe.

dywan Jak wyczyścić dywan na sucho? Wystarczy wetrzeć sodę oczyszczoną

Domowe sposoby na wypadające włosy. Te maseczki poprawią ich kondycję

Domowe sposoby radzenia sobie z problemem wypadających włosów są nie tylko łatwodostępne, ale również naturalne i bezpieczne w stosowaniu. Niektóre z nich używały już nasz babcie oraz mamy. Maseczki wykonane z niżej wymienionych składników nie tylko hamują wypadanie włosów, ale również przyśpieszają ich porost oraz nadają kosmykom pięknego blasku. Do najefektywniejszych zaliczamy:

  • drożdże rozpuszczone w wodzie lub oleju,
  • awokado w połączeniu z jogurtem naturalnym, 
  • połączenie żółtka jaj z miodem,
  • połączenie żółtka jaj z oliwą z oliwek.

Jak pozbyć się much z domu? Domowy sposób na muchy. 2 triki pomogą pozbyć się insektów raz na zawsze

Wypadanie włosów. Jak zatrzymać nadmierną ich nadmierną utratę?

Napary ziołowe to kolejny domowy sposób na zażegnanie problemu wypadających włosów. Stosowana regularnie przez okres minimum 2 tygodnie może przynieść zadowalające efekty. Zioła możesz nie tylko pić, ale możesz nimi również płukać kosmyki czy myć skórę głowy. Do tych z największym działaniem na włosy zaliczamy: chmiel, skrzyp polny, pokrzywa, korzeń łopianu, dziurawiec zwyczajny, brzoza, nasturcja lub tatarak zwyczajny.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: