Masz to w kuchni. Dodaj do odżywki do włosów, a efekt cię zaskoczy

Każda kobieta pragnie posiadać piękne i zdrowe włosy. Mało kto wie, że jeden z domowych produktów dodanych do odżywki do włosów znacząco poprawi jej działanie, a efekty będą widoczne tuż po użyciu.

Każda kobieta marzy o lśniących i zdrowych włosach, jednak ich prawidłowa pielęgnacja często bywa dosyć kosztowna. Z pomocą przychodzą domowe produkty, które możemy wykorzystać nie tylko w kuchni, ale również do stworzenia lub ulepszania posiadanych kosmetyków. Niewiele osób wie, że mąka ziemniaczana dodana do maski do włosów znacząco ulepszy jej domyślne działanie. 

Dodaj mąkę ziemniaczaną do ulubionej maski do włosów. Zaskakujące efekty 

Mąka ziemniaczana to inaczej po prostu skrobia ziemniaczana, która jest pozyskiwana z bulw pędowych ziemniaków. To drobny, bezwonny proszek posiadający specyficzną konsystencję. Oprócz wiadomych zastosowań gastronomicznych skrobia jest również wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. W produktach przeznaczonych do pielęgnacji włosów produkt pełni rolę środka odpowiedzialnego za ich wygładzanie czy zmiękczanie. 

Aby stworzyć domową miksturę pielęgnacyjną wystarczy, że do dwóch łyżek maski do włosów dodamy jedną, płaską łyżkę skrobi ziemniaczanej. Następnie całość należy dokładnie wymieszać w celu pozbycia się niepotrzebnych grudek. Nasza domowa maska jest gotowa, jednak przed jej nałożeniem powinno się umyć włosy. Teraz wystarczy jedynie rozprowadzić miksturę na osuszone włosy, odczekać około 30 minut, po czym dokładnie umyć i osuszyć głowę.

Już kilka minut po wysuszeniu włosy powinny stać się aksamitnie gładkie. Oprócz tego skrobia ziemniaczana sprawia, że włosy stają się sprężyste i śliskie w dotyku, co znacząco ułatwia ich modelowanie, kręcenie, falowanie czy prostowanie. 

Więcej o: