Owiń stopy folią aluminiową, a efekt przerośnie twoje oczekiwania! Prosty i tani trik

Folia aluminiowa to produkt, który jest bardzo przydatny podczas pieczenia, grillowania i przechowywania żywności, ale może mieć też inne zastosowanie. Owiń stopy folią aluminiową i zobacz, co się stanie. Może brzmi to dosyć niedorzecznie, ale na pewno warto spróbować. Efekt jest tego wart.

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań — nie tylko w kuchni. Okazuje się, że niektóre z nich mogą zaskakiwać, zwłaszcza jeśli mowa o owijaniu nią stóp! Metoda wydaje się kontrowersyjna i absurdalna, ale warto pomyśleć o jej zastosowaniu, gdyż efekty z pewnością zaskoczą.

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Po co owijać stopy folią aluminiową? Ciekawe zastosowanie produktu kuchennego

Jak powszechnie wiadomo, folia aluminiowa została zaprojektowana tak, by zatrzymywać lub przepuszczać ciepło, w zależności od tego, którą jej stronę wybierzemy. Ta błyszcząca izoluje ciepło, a matowa działa odwrotnie. Warto na własnej skórze przekonać się, jak to działa.

Zbliża się jesień, a po niej zima. Jeśli masz problem z marznięciem nóg w chłodniejsze dni, a ciepłe skarpety i koce nie pomagają tak, jak byś tego oczekiwał, to ulgę może przynieść właśnie sreberko! Tym bardziej, jeśli problem dotyka przez cały rok, a nie tylko w okresach zimnych. Niektórzy borykają się z nim nawet latem!

Aby szybko ogrzać stopy, wystarczy posmarować je kremem, a następnie owinąć folią aluminiową (błyszczącą stroną do wewnątrz). Takie działanie ochroni organizm przed czynnikami zewnętrznymi, a w środku utrzymane zostanie ciepło. To błyskawiczny sposób na rozgrzanie organizmu, a także na dogłębne wchłonięcie się kremu, co przyniesie dodatkowy efekt w postaci efektownego nawilżenia. To idealny sposób na odprężenie nóg i stawów!

Anna Wendzikowska spędza wakacje nad polskim morzem Strój kąpielowy Anny Wendzikowskiej idealnie podkreśla opaleniznę

Owiń stopy folią aluminiową i pozbądź się bólu stawów

Metoda "na folię" może też przynieść różnym częściom ciała ukojenie Jeśli dokuczający ból stawów nie daje zasnąć, rozwiązaniem tego problemu może być właśnie sreberko. Wystarczy posmarować bolące miejsce maścią przeciwbólową i owinąć je tym produktem. Dzięki niemu specyfik szybciej wchłonie się do organizmu. 

Agnieszka Chylińska Nowy tatuaż na twarzy Agnieszki Chylińskiej. Czy jest w nim literówka?

Pamiętaj, by nie trzymać stóp w folii zbyt długo!

Godzina w folii w zupełności wystarczy. Należy uważać, gdyż podczas tego działania stopy są odcięte od dopływu świeżego powietrza, a to sprzyja rozwojowi grzybicy! Warto zwrócić na to uwagę, by nie narobić sobie trudnych do rozwiązania problemów.

Więcej o: