Wrzuć liść laurowy do pralki i przywróć ubraniom dawną świetność. Zaskakujący trik z super efektem

Liście laurowe mają ciekawy aromat, który świetnie nadaje się do naszych potraw. Można wykorzystać go też w medycynie z uwagi na właściwości lecznicze tego zioła. A jakie zastosowanie ma w tym przypadku? Wrzuć liść laurowy do pralki i zobacz, co się stanie. Efekty zaskakują!

Liście laurowe można łatwo znaleźć w prawie każdym domu. Mają intensywny zapach, który działa relaksująco. Ta ciekawa przyprawa jest najchętniej wykorzystywana w gotowaniu, ale okazuje się, że może mieć też inne, bardzo interesujące zastosowanie. Świetnie posłuży jako dodatek do prania! Jeśli zdarza ci się dodać do białych ubrań coś kolorowego, przez co dochodzi do zafarbowania odzieży, właśnie to może być idealnym, naturalnym sposobem na jej uratowanie. Jak to działa?

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Co daje liść laurowy w pralce? To zaskakujące!

Okazuje się, że ta przyprawa może przynieść ogromną pomoc przy zafarbowanych ubraniach, ponieważ jest w stanie przywrócić im ich wcześniejszą barwę! Jeśli w ostatnim czasie twoje pranie niechcący zostało podkolorowane, właśnie to może być rozwiązaniem tego problemu. Wydaje się, że nic nie jest w stanie już uratować odzieży? Z tym patentem na pewno zapomnisz o wybielaczach i innej chemii. Stosowały go już nasze babcie i prababcie, gdy w sklepach próżno było szukać odpowiednich preparatów.

Roksana Węgiel Roksana Węgiel ma modną bluzkę na lato! Fason jest zwiewny i romantyczny

Wrzuć liść laurowy do pralki i zobacz, co się stanie

Najprostszym sposobem jest wrzucenie kilku liści laurowych do białego prania (najbezpieczniej do odpowiedniego woreczka na bieliznę) i nastawienie programu tak samo, jak zawsze. Jeśli ubrania zostały mocno zafarbowane, lepszą metodą będzie przygotowanie specjalnego wywaru. W tym celu należy gotować liście przez 15 minut, odczekać, aż napar ostygnie, zamoczyć w nim zafarbowane ciuchy, a po kilku godzinach wyprać je tak, jak zawsze — w pralce, bądź ręcznie. Jeśli wciąż nie przynosi to oczekiwanego rezultatu, można do wywaru z liści dodać ze dwie łyżki sody oczyszczonej i ponownie zanurzyć w nim ubrania. 

Zmywarka Lśniące i czyste naczynia bez wysiłku? Znamy niezawodny trik!

Picie naparu z liści laurowych dobrym sposobem na różne schorzenia

Spożywanie takiej herbatki pomaga osobom bolejącym z powodu artretyzmu, reumatyzmu, zgagi i wzdęć. Stosowanie jest pomocne też dla osób z nadwagą, bo pobudza do działania układ trawienny i wspomaga usunięcie niestrawionych resztek pokarmu. Wystarczy zaparzyć przez 5 minut łyżkę zmielonych liści i spożywać napar 1-2 razy dziennie przez maksymalnie 5 dni. 

Więcej o: