Najczęstszy błąd podczas prania ciemnych ubrań. Uważaj! Możesz je zniszczyć

Większość ludzi w swojej szafie ma sporą ilość ciemnych ubrań. Takie kolory są bardzo uniwersalne i pasują do większości stylizacji, więc mają swoich fanów na całym świecie. Z czasem można niestety zauważyć, że zaczynają tracić swoje barwy. Okazuje się, można tego uniknąć przestrzegając kilku zasad!

Ciemne ubrania można uznać za ponadczasowe, ponieważ raczej nie wychodzą z mody. Nieodpowiednie detergenty i zła jakość materiału to najczęstsze powody, przez które ubrania się wybarwiają i zaczynają szarzeć. Jeśli chcesz, aby twoje ciemne ciuchy mimo wielokrotnego prania wciąż wyglądały idealnie i nie traciły swojego intensywnego koloru, zwróć uwagę na tych kilka istotnych szczegółów. O nich warto pamiętać!

Zobacz wideo Jak usunąć plamę z truskawek?

Jak prać ciemne ubrania? Nie popełniaj tego błędu!

Zazwyczaj rzeczy w ciemnych kolorach potrzebują szczególnej pielęgnacji i odpowiedniego prania, by mogły zachować swoją intensywność. Okazuje się, że najczęściej popełnianym błędem jest zapominanie, że przed włożeniem do pralki ubranie trzeba przewrócić na lewą stronę! Ma to ogromne znaczenie w ochronie koloru i zapobieganiu zaciągnięciom materiału. Istotna jest też temperatura, w której pierzemy nasze stroje. Warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na metce, a jeśli została wcześniej odcięta, to lepiej nie ustawiać programu o temperaturze wyższej, niż 40 stopni. To powinno być absolutne maksimum! Dobrze też wybierać do prania płyny przeznaczone do ciemnych tkanin zamiast proszków. Dzięki temu można uniknąć pojawiania się białych plam.

Odpowiednie suszenie też ma znaczenie. Na to warto zwrócić uwagę!

Przy zakupie nowych ubrań żywimy nadzieję, że będą mogły posłużyć nam jak najdłużej. Okazuje się, że może w tym pomóc suszenie w prawidłowy sposób. Ciemnych ciuchów nie powinno się wieszać w mocno nasłonecznionym miejscu, gdyż prowadzi to do wypłowienia koloru. Warto też pamiętać, by podczas suszenia były przełożone na lewą stronę.

Postaw na dobre tkaniny, które mogą służyć latami

Podczas kupna ciemnych ubrań warto zwrócić szczególną uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane. Te tańsze z pewnością szybko stracą swój kolor ze względu na użycie tanich barwników, dlatego istotny jest świadomy wybór rzeczy o wyższej jakości i tych, które zrobione są z naturalnych tkanin. Oprócz tego, że będą służyły latami, przyczyni się to też do ochrony środowiska! 

Więcej o: