Naturalny sposób na włoski na twarzy. Efekt jak u kosmetyczki za mniej niż 5 zł!

Pojawiający się na twarzy meszek to niechciany i nieco wstydliwy problem, który dotyka sporo kobiet na całym świecie. Kiedy staje się bardziej widoczny, często szukamy rozwiązań. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na włoski na twarzy, dzięki którym wizyta u kosmetyczki nie będzie konieczna.

Nie wiedzieć czemu, owłosienie na twarzy, mimo swojej naturalności, wciąż nazywane jest krępującym problemem. W świecie Instagrama i wzorców narzuconych kobietom przez społeczeństwo zdarza się zapomnieć, że jest to coś, z czym boryka się wiele kobiet na całym świecie. Często zostawiają one małe fortuny w salonach kosmetycznych, a na każdym kroku są kuszone zakupem drogich produktów do depilacji. Warto się jednak wstrzymać i zapoznać z domowymi sposobami na usuwanie włosków z twarzy, bo istnieją i takie, które są banalnie proste, a do tego tanie!

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią?

Sposób na włoski na twarzy. Naturalna pasta cukrowa!

Jedną z najtańszych i najstarszych metod usuwania owłosienia jest wykorzystanie samodzielnie zrobionej pasty cukrowej. Jest dosyć uniwersalna, bo nie trzeba jej stosować tylko na twarz. Dobre efekty przyniesie również stosowana na nogach i pachach. Dzięki wykonaniu tego zabiegu włoski powinny odrastać dużo wolniej. Będą też słabsze! Aby przygotować produkt, należy zaopatrzyć się w zaledwie trzy tanie składniki. Najprawdopodobniej już je masz w swojej kuchni! Oto czego potrzebujesz:

  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki wody
  • 1/4 szklanki soku z cytryny

Pierwszym krokiem jest zagotowanie w garnku wody z cytryną, a kolejnym dodanie cukru i częste mieszanie substancji, by nie miała szansy przywarcia do dna naczynia. Kiedy masa przybierze kolor ciemnego bursztynu (po około 20 minutach), należy wyłączyć palnik. Po ostygnięciu pasta cukrowa jest gotowa do użycia. Aby usunąć niechciane owłosienie, wystarczy nałożyć ją na skórę "pod włos", a następnie zerwać jak plaster. 

Jak pozbyć się włosków z twarzy domowym sposobem? Pomocna może być mąka kukurydziana i jajko

Ten zabieg jest nieco łagodniejszy dla skóry i sprawia, że pozostaje ona gładka w dotyku. Aby przygotować pastę, potrzebujesz tylko dwóch składników:

  • 1 jajko
  • 5 łyżek mąki kukurydzianej

Jedyne, co trzeba zrobić, to ubić jajko i dodać do niego mąkę. Tak powstałą substancję należy rozprowadzić na delikatnych włoskach na twarzy, których chcemy się pozbyć. Następnie wystarczy pocierać dane miejsce okrężnymi ruchami, a po chwili zmyć substancję letnią wodą. Aby zabieg przyniósł pożądane efekty, należy go powtarzać do dwóch razy w tygodniu.

Więcej o: