Jak pozbyć się worków pod oczami? Te triki zmniejszą widoczność cieni, a skóra będzie rozświetlona

Opuchlizna oraz cienie pod oczami to utrapienie, z którym boryka się wiele kobiet. Wpływ na to ma wiele czynników od jakości snu, aż po pielęgnację skóry. Jak pozbyć się worków pod oczami? Niezawodnym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu są domowe sposoby.

Worki pod oczami to nie tylko estetyczna kwestia, ale również objaw, który może świadczyć o problemach ze zdrowiem. Jeśli sytuacja nie ustępuje lub stale powraca, a domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto więc skonsultować się z lekarzem, bądź specjalistą.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Anita Sokołowska Anita Sokołowska w bikini. "Shakespeare napisałby sonet o Pani nogach"

Worki pod oczami to twoje utrapienie? Zadbaj o rutynę dnia

Opuchlizna pod oczami, nazywana workami lub cieniami to problem, z którym boryka się wiele osób. Niezwykle ważnymi czynnikami, które mają wpływ na jej istnienie, jest sen. Zadbaj więc o wysypianie się i odpowiednią ilość godzin, min. 7. Dobrze, żeby miejsce, w którym śpimy, było dobrze przewietrzone. Na pojawianie się worków pod oczami ma też wpływ demakijaż, pamiętaj, żeby wykonywać go dokładnie, tak, żeby dokładnie oczyścić skórę twarzy. Kolejną zasadą, której należy się trzymać, jest niespożywanie posiłków bezpośrednio przed snem. Dieta wpływa na nasz wygląd, więc najlepiej, żeby ostatnie danie było lekkostrawne i zjedzone na 2-3 godziny przed udaniem się do łóżka.

Czyszczenie kostki brukowej nigdy nie było prostsze. Tym jednym środkiem usuniesz nie tylko chwast i mech Od teraz czyszczenie kostki brukowej stanie się przyjemnością

Jak pozbyć się worków pod oczami domowymi sposobami? Są bezpieczne i nieinwazyjne

Stosując powyższe zasady, możesz sięgnąć również po domowe sposoby rozwiązywania problemu opuchlizny pod oczami. Wyjątkową skutecznością cieszą się chłodne kompresy z herbaty, ogórka, awokado, a nawet kostek lodu. Zimne okłady wpływają na zmniejszenie opuchlizny poprzez obkurczenie się naczyń krwionośnych. W przypadku częstego pojawiania się takiego stanu możesz też przemywać powieki jednym z ziołowych naparów (rumianek, arnika górska, kasztanowiec, lipa).

Więcej o: