Chcesz pozbyć się drugiego podbródka? Te produkty powinny zniknąć z twojej diety!

Drugi podbródek nie od dziś stanowi jeden z największych damskich kompleksów. Mimo że jest to problem powszechny wśród większości kobiet, potrafi wyjątkowo zaniżyć naszą samoocenę. Zdążyłaś pozbyć się nadprogramowych kilogramów, a nadmierny tłuszcz i skóra zwisająca pod brodą nie dają ci spokoju? Mamy na to sposób! Być może problemem jest nieodpowiednio dobrana dieta...

Pozbycie się drugiego podbródka wielu z nas kojarzy się z niemałym wyzwaniem. U części z nas  przyczyną jego obecności są uwarunkowania genetyczne - wówczas zniwelowanie tego nieestetycznego problemu może być wyjątkowo trudne bądź niekiedy nawet całkowicie niemożliwe. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę, że przyczyną nadmiernego zbierania się tłuszczu i skóry pod brodą może być nie tylko zaniedbanie naszej aktywności fizycznej, lecz także problemy ze zdrowiem jak np. niedoczynność tarczycy. 

Czynnikiem wspomagającym powstawanie drugiego podbródka bardzo często okazuje się także nieodpowiednio dobrana dieta. To właśnie poprzez żywienie się przetworzonymi produktami, słonymi przekąskami, tłustymi fast foodami, jak również słodyczami znacznie przyczyniamy się do pojawienia się tej frustrującej nas dolegliwości. Istnieją jednak domowe sposoby, które wspomogą cię w walce ze wspomnianą nieprzyjemnością. 

Jak zlikwidować drugi podbródek? Najważniejsza jest praca i systematyczność 

Rozpoczynając zmagania z drugim podbródkiem, musisz przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Dążenie do zamierzonych efektów będzie wymagało od ciebie nie tylko trochę pracy, lecz także systematyczności. Jeżeli na co dzień zmagasz się z nadwagą, po pierwsze powinnaś zmienić swoją dietę i pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Bez tego nawet najdroższe kosmetyki i najlepiej dobrane ćwiczenia nie będą w stanie ci pomóc. 

Weronika RosatiWeroniki Rosati w sukni za 3300 zł. "Najpiękniejsza Polka"

Prawidłowa dieta? O tym nie możesz zapomnieć!

Od czego zacząć? Wyeliminuj ze swojej diety tłuste potrawy i te zawierające duże ilości soli i cukru. Najlepiej zastąpić je warzywami - zawierają one bardzo cenne, potrzebne nam do prawidłowego rozwoju witaminy i minerały. Nie zapominaj, że to właśnie dzięki dostarczaniu naszemu organizmowi cennych składników odżywczych proces regeneracji skóry będzie przebiegał znacznie szybciej. Warto także codzienne posiłki wzbogacić o kolagen - jest niezbędny do poprawienia elastyczności skóry; znajdziemy go m.in. w galaretkach owocowych lub tych powstających z nóżek wieprzowych.

pielęgnacja twarzypielęgnacja twarzy shutterstock.com

Nie zapomnij o ćwiczeniach i nawilżaniu skóry. To naprawdę proste! 

Prawidłowe nawilżenie skóry jest niezwykle istotne podczas zwalczania drugiego podbródka. Możesz wykorzystać do tego oliwę, która zawiera cenną witaminę E lub olej kokosowy. Nie zapomnij także o codziennym nawadnianiu organizmu. Wyjątkowo pomocne okazują się także peelingu złuszczające komórki skóry i przyśpieszające regenerację - możesz wykorzystać do ich stworzenia np. oliwę i cukier. 

Jeżeli borykasz się z problemem drugiego podbródka, prawidłowej diecie i nawilżaniu powinny towarzyszyć także ćwiczenia. Pomogą ci one nie tylko naciągnąć skórę, lecz także ujędrnią ją i poprawią mięśnie. Na ich wykonanie możesz zdecydować się o każdej porze dnia, są one wyjątkowo proste!

  • Stań przy ścianie i wyprostuj całe ciało. Następnie zacznij powoli obracać głowę w lewo i w prawo. Ćwiczenie powtarzaj po kilkanaście razy w każdą stronę. 
  • To ćwiczenie możesz wykonać nawet w pozycji siedzącej. Wystarczy, że będziesz unosić głowę do przodu i do góry - podobnie jak żółw! Podczas unoszenia głowy pamiętaj o napięciu mięśni szyi. Ułatwi ci to wykonanie "grymasu" na twarzy. 
Więcej o: