Odmładzające fryzury dla kobiet po 60-tce. Jedną z nich od lat nosi Jolanta Kwaśniewska

Czy to wypada? Przez lata kobiety zadawały sobie to pytanie, wybierając fryzurę w wieku dojrzałym. Z konwenansami żegnamy się z ulgą, bo nastał czas, że jedyne co wypada, to czuć się piękną, patrząc w lustro. Oto lista inspiracji na fryzury dla kobiet po 60-tce.

Długie, krótkie, rozjaśnianie, a może siwe? Teraz wszystkie chwyty są dozwolone, dlatego to najlepszy czas na decyzję o zmianie fryzury bez przejmowania się opiniami. Poznaj kilka inspiracji, prosto od znanych i lubianych kobiet. 

Naturalnie piękna! Siwe włosy są bardzo modne i nie muszą dodawać wieku

Zacznijmy nie od sposobu strzyżenia, a od koloru. Największą rewolucją ostatnich lat jest ukłon w stronę natury, a chodzi o siwe włosy. Niegdyś były oznaką pewnego zaniedbania i podeszłego wieku, dzisiaj nosimy je z dumą i w różnych długościach. Często siwe włosy mają różne odcienie i wyglądają, jak idealne pasemka, co jest szczególnie podkreślone we fryzurze typu bob. Trzeba przyznać, srebrne fale wyglądają niezwykle oryginalnie i uroczo.

 
 

Długie, półdługie, ale z grzywką. Prosty sposób na dodanie sobie dziewczęcego uroku

Fryzurą idealną dla dojrzałych pań jest longbob i bob z grzywką. Długość do ramion, z równą linią bez cieniowania, dodaje włosom objętości i lekkości. Za to grzywka bardzo odmładza i sprawia, że rysy twarzy stają się delikatniejsze i bardziej symetryczne. Ponadto podkreśla oczy. Nosi ją między innymi znana aktorka Grażyna Wolszczak. Śmiało można powiedzieć, że grzywka sprawdza się w zasadzie w każdym wieku. 

 

Być jak pierwsza dama. Odważne cięcie dla dojrzałej kobiety

Wiele kobiet po 60. decyduje się radykalne ścięcie włosów. Niektóre robią to dlatego, że włosy wraz z wiekiem tracą na grubości i gęstości, a inne dlatego, że pragną czegoś zupełnie nowego. Kilka lat temu Jolanta Kwaśniewska zrezygnowała z charakterystycznej dla niej dłuższych ciemnych włosów na rzecz strzyżenia zwanego pixie cut bob. Metamorfoza jest spektakularna! Była pierwsza dama postawiła przy tym na kolor mahoniowo-brązowy, z delikatnymi pasemkami. Fryzura jest oryginalna, nieco szalona, ale i elegancka. Pięknie podkreśliła jej urodę.

 

Długie i romantyczne fale. Piękne w każdym wieku

A jeśli włosy są w dobrej kondycji, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zapuścić i nacieszyć się długimi fryzurami. W tym przypadku na ogół najładniej wygląda cięcie z grzywką, która dodaje długim włosom wyrazistości i nieco romantycznej nuty. Bardzo ładnie wygląda zaczesana na bok, jak również modna ostatnio curtain bang, czyli rozdzielona na dwie równe części na boki. Od lat nosi taką Grażyna Torbicka i Beata Kozidrak. I jak widać, blond refleksy również działają na korzyść, ponieważ bardzo "rozświetlają" twarz

 
 
Więcej o: