Trzy niezawodne i naturalne sposoby na opuchnięte stopy. Przyniosą ulgę błyskawicznie!

Obolałe, ciężkie i opuchnięte stopy... do tego dokuczający, palący ból. Wiele z nas doświadcza takich dolegliwości. Nasilają się one szczególnie w trakcie gorących i upalnych dni. Jak radzić sobie ze spuchniętymi stopami, gdzie szukać rozwiązań? Podpowiadamy.

Niektórzy z nas mają większą niż inni tendencję do przykrych i uciążliwych dolegliwości związanych ze stopami. Często dokucza im nie tylko ból, ale również opuchlizna kończyn. Skuteczną metodą przynoszącą ukojenie i powrót do pierwotnego stanu jest zastosowanie kilku metod i zasad.

Zobacz wideo Fetysze Malwiny i co mają z tym wspólnego stopy Dody?

Małgorzata Foremniak pozwoliła się postarzyć Małgorzata Foremniak w płaszczu za 2219 zł. "Jestem pod wrażeniem"

Opuchnięte stopy przestaną być problemem, jeśli będziesz stosował kilka zasad

Odpowiednie nawodnienie diametralnie wpływa na funkcjonowanie organizmu oraz pojawianie się opuchlizny. Ważne jest więc dbanie o uzupełnianie dziennego zapotrzebowania na płyny. W przypadku dorosłej kobiety wynosi ono 2 litry w ciągu doby, zaś w przypadku mężczyzn jest to 2,5 litra. Gdy doskwierają nam upały, limit ten zwiększa się o około 0,5 litra na dzień. Kolejną istotną zasadą jest odpowiednia dawka ruchu. Praca siedząca tylko zwiększa ryzyko występowania obrzęków nóg. Staraj się więc jak najwięcej ruszać. Gdy zauważysz, że twoje stopy robią się opuchnięte to najlepiej zastosować pozycję leżącą z nogami wzniesionymi ku górze. Możesz w tym celu podłożyć pod kończyny np. poduszkę. Pozostań w tej pozycji przez około pół godziny.

czyszczenie tapicerki Czyszczenie tapicerki meblowej. Posyp kanapę tym produktem.

Sposoby na spuchnięte stopy. Domowe sposoby, które przyniosą ukojenie

Szukając rozwiązań na opuchnięte kończyny, warto sięgnąć po naturalne i domowe metody. Są nie tylko łatwodostępne, ale swoją skutecznością dorównują profesjonalnym specyfikom. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • moczenie nóg w zimnej wodzie z dodatkiem octu jabłkowego. Wystarczy 1 szklanka produktu na miskę z wodą. Zanurz stopy na około 20 minut i pozbądź się opuchlizny, ale również nieprzyjemnego zapachu.
  • okłady z miąższu aloesu. Wystarczy wymieszać dwie łyżki ekstraktu z rośliny z taką samą ilością np oleju kokosowego. Następnie nałóż mieszankę na nogi, a stopy przestaną być opuchnięte i zostaną dodatkowo nawilżone.
  • moczenie stóp z liśćmi mięty. Do około 2 litrów wody dodaj 2 łyżki produktu w suchej postaci. Gdy całość ostygnie, zanurz nogi w misce. Stopy będą zmiękczone, a opuchlizna zniknie.
Więcej o: