TOP 3 najmodniejsze kolory włosów na jesień 2022. Te odcienie pięknie podkreślają urodę!

Styliści fryzur nieustannie zaskakują swoją fantazją i nowymi pomysłami. Tej jesieni modne będą "dynamiczne" koloryzacje, które łączą kilka odcieni i refleksy, a także coraz bardziej skłaniają się ku naturalnym kolorom.

Fryzjerstwo można uznać za swojego rodzaju sztukę. Coraz bardziej efektowne pomysły sprawiają, że każdy typ urody może być podkreślony w wyjątkowo dobrany sposób, nie niszcząc przy tym włosów. Oto kilka najpopularniejszych trendów w koloryzacji na jesień. A mogą one zdecydowanie zaskoczyć!

Pumpkin spice latte, czyli dyniowy odcień rudego i blondu

Ta koloryzacja została stworzona już jakiś czas temu, ale tej jesieni powraca w nowej odsłonie. Pewnie większość osób zna kultową wersję latte na jesień, która występuje niemal w każdej kawiarni. A jest to pumpkin spice latte, czyli kawa z dodatkiem musu z dyni. Dzięki temu staje się ona lekko rudawa, często jednak nie jest to jednolity kolor. I to właśnie była inspiracja przy opracowaniu tej techniki koloryzacji, która polega na uzyskaniu połączenia rudego, jasnego brązu z blondem poprzez idealnie wtapiające się pasma. Wszystko utrzymane jest w ciepłej tonacji. Efekt jest piękny, bardzo dynamiczny i pełen blasku. 

 

Karmelowy blond. Brązy muśnięte słońcem

Coś dla brunetek, które chcą ładnie rozświetlić naturalne predyspozycje swoich włosów bez większych ingerencji. Karmelowy blond to tak naprawdę różne odcienie brązu, od ciemnego po bardzo jasny, przez co fryzura w słońcu wygląda za każdym razem inaczej, odbijając jego promienie. Efekt jest bardzo naturalny, a szczególnie dobrze wygląda u posiadaczek ciemnych oczu

 

Mushromhair, czyli pieczarkowe odcienie blondu. Idealny kolor dla posiadaczek cienkich włosów

Nazwa brzmi dosyć zaskakująco, ale efekt tej koloryzacji naprawdę przypomina odcienie blaszek pieczarek i to wcale nie jest groteskowe! Pieczarkowy blond to połączenie szarego, wręcz burego ciemnego blondu z jasnymi, srebrzystymi i bardzo cienkimi pasemkami. Całość jest utrzymania w chłodnej tonacji. Dla mushroomhair charakterystyczny jest ciemny kolor na górze włosów, co jest całkiem wygodne, jeśli chodzi o odrosty. Dalej przechodzi w subtelne szaro-świetliste refleksy. W przypadku tej koloryzacji ważne jest systematyczne ochładzanie powstałych żółtych tonów. To dobra propozycja dla posiadaczek cienkich włosów, ponieważ daje wrażenie trójwymiarowości i zwiększonej objętości.

 

Czekoladowy i kasztanowy brąz. Nie tylko dla brunetek

Poprzednie warianty oznaczały złożoną koloryzację z pasemkami w różnych odcieniach, ale jednolite kolory wciąż będą w modzie. Szczególnie czekoladowy brąz, który zdecydowanie podkreśla piękno ciemnych włosów. Nadaje im głębię, wyrazistość i zdrowy połysk. Często na ten kolor decydują się osoby, które długo rozjaśniały włosy, ponieważ w ten sposób mogą zadbać o ich regeneracje. Inną propozycją w tej tonacji jest kasztanowy brąz, czyli średni odcień brązu ze złocistymi refleksami. To dobry pomysł dla ciężkich i grubych włosów bez objętości.

 
Więcej o: