Jak zwiększyć objętość włosów? Domowe sposoby na "przyklap i smutne strąki"

Mogą być cienkie albo wprost przeciwnie, bardzo grube. Mają skłonność do tak zwanego "strączkowania", czyli sklejania się w płaskie oklapnięte pasma. Włosomaniaczki często nazywają je "przyklapem". Jak walczyć z włosami bez objętości? Poznaj hity pielęgnacyjne i różne sposoby na ich stylizację.

Cienkie włosy to nie lada wyzwanie. Według typologii używanej przez Włosomaniaczki szczególną skłonność do zbijania się w strąki oraz opadania wykazują włosy niskoporowate, czyli te z zamkniętą łuską. Z dobrych wiadomości, na ogół są to włosy bardzo zdrowe, ale jak dodać im objętości?

Przetłuszczające się włosy mają tendencje od oklapnięcia. Przede wszystkim najważniejsze jest oczyszczanie skóry głowy. 

O tym, że warto regularnie wykonywać peeling twarzy, powszechnie wiadomo. Równie ważny będzie on dla skóry głowy, ponieważ w ten sposób znacząco odświeża go i przyczynia się do ograniczania przetłuszczania się włosów. Stosując peeling, usuwamy zanieczyszczenia, a włosy są odbite od nasady. Na rynku mamy spory wybór peelingów do skóry głowy, możemy też skorzystać z domowego sposobu.

Do dwóch łyżek szamponu dodajemy 3 drobnej soli. Mieszamy i nakładamy na skórę głowy (nie włosy!), wykonując delikatny masaż przez 3 minuty. Sól rozpuszcza się, zatem nie ma problemu z jej usunięciem. 

Objętość przez mycie. Szampony odpowiednie dla włosów cienkich

Szampon to kolejny kosmetyk, który ma wpływ na dodanie objętości włosom. Ważna jest równowaga między mocno oczyszczającymi szamponami a tymi delikatniejszymi, z łagodnym środkiem myjącym. Dla włosów cienkich szczególnie zbawiennie będą szampony proteinowe, które mają za zadanie pogrubienie włosa. Co parę dni należy stosować silniejszy szampon, który lepiej poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Pogrubianie poprzez odżywianie. Domowe maski i specjalistyczne kosmetyki działają cuda

Włosy cienkie mogą zyskać na objętości dzięki lekkim odżywkom, ze wspomnianymi wyżej proteinami, które działają pogrubiająco na włosy. Z domowych sposobów takie właściwości ma stary babciny sposób na pielęgnację, maska z jajek. Dzięki niej znacząco poprawimy objętość włosów i dodamy im blasku. Jak ja wykonać? Dwa białka należy połączyć z sokiem z całej cytryny i łyżką jogurtu naturalnego. Spłukujemy po 30 minutach. Oprócz tego warto w zanadrzu mieć specjalne dedykowane odzywki i maski.

Drugim sposobem jest maska z siemienia lnianego. Ze względu na swoje rewitalizujące właściwości, sprawia, że stają się bardziej puszyste, ponadto przeciwdziała przetłuszczaniu się skóry i włosów, co również wpływa na odbicie włosów od skóry głowy. Dwie łyżki siemienia zalewamy wrzątkiem. Czekamy aż powstanie galaretka i nakładamy ją na długość włosów, nie na skalp. Spłukujemy po 30 minutach. 

Stylizacja włosów cienkich. Szybki i skuteczny ratunek 

Skutecznym sposobem na zwiększenie objętości włosów jest wystylizowanie ich. Delikatne fale znacząco poprawiają efekt. Możemy oczywiście pomóc sobie specjalnymi kosmetykami do stylizacji. Natychmiastowy efekt daje puder do włosów, pianka, a także utrwalenie lakierem. Na objętość pomaga suszenie włosów głową w dół, a także używanie szczotek z naturalnego włosia. 

Więcej o: