Jak zagęścić brwi? Przyda ci się produkt, który masz w kuchni. Włoski będą rosły, jak szalone

Często możemy spotkać się z opinią, że brwi ą dla naszej twarzy jak rama dla obrazu. Nie dziwi więc fakt, że sposoby ich pielęgnacji cieszą się ogromną popularnością. Jeśli chcesz by włoski szybciej rosły, zastosuj którąś z popularnych domowych metod.

Brwi przez nieumiejętną regulację bardzo często tracą swój dobry kształt. Jak możemy w takich przypadkach je zagęścić? Z pomocą przychodzą tanie domowe metody. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli korzystamy z nich, bardzo ważna jest regularność i cierpliwość. Efekty pojawiają się zazwyczaj po 3-4 tygodniach kuracji. 

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi? Proste sposoby

Mleko na brwi krok po kroku

Bardzo skuteczne w wielu przypadkach jest także mleko. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu rosną szybciej.

Jak wykonać ten zabieg? Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim oczyszczone wcześniej brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą. Zabieg warto wykonywać każdego dnia przed pójście spać (najlepiej po zmyciu makijażu).

Sok z cebuli na brwi

Kolejna propozycja to sok z cebuli. Cebula zawiera związki siarki stymulujące wzrost włosów. Warto więc włączyć ją do pielęgnacji brwi.

Jak przygotować ten domowy kosmetyk? Oto prosty przepis:

  • Przekrój cebulę na pół;
  • wyciśnij z niej sok;
  • nanieś go na oczyszczone brwi;
  • starannie masuj je przez kilka minut;
  • pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach;
  • dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.

Jak zagęścić brwi? Oliwa z oliwek i miód

Z pomocą przychodzą oliwa z oliwek oraz miód. Wymieszaj niewielką ilość oliwy wraz z naturalnym miodem (1/2 łyżeczki). Nałóż maseczkę na brwi na mniej więcej pół godziny, a następnie zmyj ją letnią wodą.

Jeśli nie masz miodu, postaw na oliwę z oliwek solo. Podgrzej ją lekko, a następnie masuj nią brwi przez pięć minut. Maseczkę pozostaw na noc. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: