Weź 5 zł i idź do apteki. Stosuj regularnie, a rzęsy będą rosły jak szalone

W ostatnich czasach obserwujemy tendencję powrotu do leków naturalnych, stosowanych od wieków przez nasze babcie. Naszą pielęgnację możemy wzbogacić, używając powszechnie dostępnych i niedrogich składników z apteki. Podpowiadamy, jak naturalnie i niedrogo pielęgnować rzęsy olejem rycynowym.

Nie wszyscy wiedzą, że olej rycynowy ma swoje zastosowanie nie tylko w medycynie, ale również wspaniale sprawdza się w przemyśle kosmetycznym. Opisujemy, jakie właściwości ma rycyna i w jaki sposób możesz skorzystać z jej dobrodziejstw.

 Olej rycynowy jako odżywka do rzęs. Dlaczego jest tak skuteczny?

Rycynę można z powodzeniem używać do pielęgnacji rzęs oraz brwi. Potrafi je skutecznie zregenerować i wzmocnić. Olejek rycynowy nakładany na rzęsy przynosi wiele korzyści: odżywia mieszki włosowe i przywraca rzęsom utraconą elastyczność.

Dodatkowo wzmacnia je, zapewnia im naturalną barierę ochronną oraz wydłuża włoski. Jest również dobrym sposobem na ich przyciemnienie.

Jak stosować olej rycynowy, żeby pielęgnować rzęsy?

Olej rycynowy na rzęsy nakłada się za pomocą czystej szczoteczki, np. po zużytym tuszu do rzęs. Należy  nałożyć go od nasady aż po same końce rzęs. Najlepiej używać go na noc, co dwa lub trzy dni. Ważne jest, aby nie nakładać go za dużo, gdyż może podrażnić oczy i skleić włoski. 

Olej możesz nakładać na brwi. Dzięki takiej kuracji wzmocnisz je i na miejsce osłabionych włosków wyrosną nowe i gęstsze brwi. Wystarczy wetrzeć kroplę oleju w łuki brwiowe przed pójściem spać i stosować podobnie jak na rzęsy.

Pierwsze efekty stosowania wybranych metod można zauważyć dopiero po około 30 - 50 dniach od rozpoczęcia kuracji. Ponadto warto używać oleju rycynowego do demakijażu oczu, a wystarczy nasączyć nim płatki kosmetyczne i przytrzymać na oczach do momentu rozpuszczenia makijażu. Dzięki temu wzmocnisz efekt kuracji i zminimalizujesz wypadanie zdrowych włosków. 

Dodaj olej rycynowy do twojego ulubionego kremu do twarzy i zobacz, co się stanie.

Dodając odrobinę oleju rycynowego do swojego ulubionego kremu, zadbasz o to, żeby twoja skóra była jeszcze lepiej nawilżona i odżywiona. Ten trik szczególnie sprawdzi się u cer odwodnionych i suchych. Jako że wykazuje on także działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, można stosować go również w pielęgnacji na cery mieszanej czy trądzikowej.

Więcej o: