Jak pozbyć się rozstępów domowym sposobem? Stosuj te produkty, a zmiany będą widocznie rozjaśnione

Zadajesz sobie pytanie, jak pozbyć się rozstępów? Jest to możliwe, tylko jeśli będziesz konsekwentna i cierpliwa. Tylko takie działanie może przynieść widoczne efekty. Rozstępy, czyli nieestetyczne, białe i pręgowane zmiany w strukturze skóry to dla wielu kobiet źródło wielu kompleksów czy wstydu.

Powstawanie rozstępów może mieć wiele przyczyn oraz sporo czynników ma na to wpływ. Najczęściej chodzi o mechaniczne rozciąganie się włókien kolagenowych. Niektórzy mają takie predyspozycje genetyczne, inni cierpią na pewne choroby, u pozostałych zauważa się gwałtowny przyrost masy ciała. Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób ich obecność stanowi źródło kompleksów. Warto jest mieć jednak świadomość, że ich usunięcie jest ciężkie, a nawet niemożliwe, dlatego lepiej zaakceptować je i pokochać swoje ciało takie, jakie jest.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Czy rozstępy mogą same zniknąć i czy można je usunąć całkowicie? Wyjaśniamy

Zmiany skórne, takie jak rozstępy nie znikną samoistnie. Jedyne co możesz w tym zakresie zrobić, to im zapobiegać lub leczyć, te, które już powstały. Czas wpływa na mniejszą widoczność, gdyż stają się one bledsze. Samoczynne zanikanie rozstępów lub ich całkowite usunięcie jest wyjątkowo trudne i prawie nieosiągalne. Zacznij więc działać prewencyjnie i podczas gdy zmiany są jeszcze świeże o zabarwieniu czerwonym lub sinym. To pozwoli ci nie tylko na zapobieganie powstawaniu rozstępów, ale również odbudowanie odpowiedniej struktury włókien kolagenowych.

Jak pozbyć się rozstępów? Domowe sposoby zniwelują ich widoczność

Pielęgnacja odgrywa znaczącą rolę w zapobieganiu powstawaniu zmian w strukturze skóry. Warto więc pamiętać o codziennym nawilżaniu jej, natłuszczaniu oraz masowaniu. W tym celu oprócz kosmetyków sprawdzą się wszelkiego rodzaju masażery z wypustkami i specjalne gąbki. Poprawisz w ten sposób sprężystość skóry, jej kondycję, a przy okazji zmniejszysz cellulit i zapobiegniesz jego powstawaniu. Zanim zdecydujesz się na kosztowne zabiegi w salonach lub kremy sięgnij po domowe sposoby walki z rozstępami. Oto remedium z wykorzystaniem kilku naturalnych składników (oliwa z oliwek, sok z cytryny, kapsułka witaminy E, fusy z kawy lub białego cukru, olej kokosowy/masło shea).

  1. Połącz oliwę z oliwek z sokiem z cytryny i witaminą E z kapsułki.
  2. Całość wymieszaj z fusami z kawy/białego cukru. 
  3. Gotowy peeling wmasuj w miejsca z rozstępami.
  4. Pozostaw na ok. 30 minut.
  5. Po upływie wyznaczonego czasu zmyj, jednocześnie wykonując masaż rękawicą jutową/sizalową.
  6. Po wykonanym zabiegu natłuść skórę olejem kokosowym/masłem shea.
Więcej o: