Te kolory paznokci sprawiają, że dłonie wyglądają starzej. Lepiej ich unikać

Odpowiedni kolor paznokci może zdziałać naprawdę wiele w wyglądzie dłoni. Niektóre odcienie sprawią, że będzie się ona prezentować wyjątkowo młodo. Istnieje też kilka barw, które mogą wpłynąć niekorzystnie i zrobić wrażenie, że dłonie będą wyglądały starzej, niż są w rzeczywistości. Których kolorów lepiej unikać?

Manicure potrafi zdziałać naprawdę wiele. Nieodpowiednio dobrany, może np. uwidocznić pewne niedoskonałości. Każdy kolor działa inaczej, w zależności od tonu i odcienia. Sprawdź, zestawienie barw, których lepiej nie wybierać, gdyż dłonie mogą wyglądać nie tak, jakbyśmy się spodziewały.

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Tych odcieni lepiej unikać. Zimne barwy uwidocznią pewne rzeczy

Jeśli chcesz, żeby twoje dłonie prezentowały się idealnie bez efektu postarzenia, unikaj takich kolorów jak: błękit, fiolet, zieleń, granat. Zimne tony sprawią, że wszystkie niedoskonałości na skórze w postaci uwypuklonych żyłek, przebarwień czy zmarszczek staną się jeszcze bardziej widoczne. Zielone barwy, szczególnie te ciemne mogą sprawić, że ręce stracą blask i staną się szare. Te atrakcyjne kolory z pewnością rzucają się w oczy, lecz mogą też optycznie dodać dłoniom lat.

 

Pomarańczowe paznokcie: dlaczego lepiej ich unikać? Ciepłe barwy nie wpłyną korzystnie na wygląd rąk

Zanim zdecydujesz się na jeden z tych kolorów, zastanów się ponownie. Odcienie żółtego, pomarańczowego, brązowego mogą sprawić, że dłonie będą wyglądały na starsze, niż są w rzeczywistości. Mocne barwy żółci podkreślą suchość skóry, zaś brązowe podkreślą wszelkie niedoskonałości.

 

Paznokcie nude i nie tylko. Te kolory odmłodzą wygląd dłoni. Są ponadczasowe, a kobiety je uwielbiają

Najlepszym wyborem w przypadku koloru paznokci dla pań, które chcą je optycznie odmłodzić, jest klasyczna czerwień, pastelowe, kremowe odcienie oraz kobiecy manicure typu french. Dłonie nie tylko będą optycznie rozświetlone, ale taki rodzaj manicure jest świetną opcją dla kobiet w każdym wieku. Ponadto pasuje na wiele okazji i dodaje niebywałej elegancji.

 
 
Więcej o: