Wystarczy spojrzeć na Ewę Wachowicz i Grażynę Wolszczak. Te kolory włosów odmładzają i dodają blasku

Odpowiednio dobrany kolor włosów może z powodzeniem odjąć lat. Po 50-tce warto wybierać sprawdzone kolory, które sprawią, że zmarszczki i przebarwienia staną się mniej widoczne, a twarz nabierze blasku. Ewa Wachowicz i Grażyna Wolszczak doskonale wiedzą, jakie kolory odmładzają.

Jedną z oznak upływającego czasu jest pojawienie się siwych włosów. Właśnie dlatego kobiety po 50-tce często decydują się na koloryzację. Odpowiednio dobrany kolor włosów może odjąć lat i ożywić twarz. Ważne jest, alby wyglądał naturalnie i pasował do karnacji. Podpowiadamy, jakie kolory włosów powinny wybierać panie po 50-tce. 

Najmodniejszy kolor włosów na 2022? Prawdziwą furorę będzie robić 'drogi blond' (zdjęcie ilustracyjne)Najmodniejszy kolor włosów na 2022? Prawdziwą furorę będzie robić 'drogi blond' (zdjęcie ilustracyjne) Andrew Angelov / Shutterstock

Odmładzające kolory włosów: popielaty i miodowy blond 

Jasne kolory odmładzają i dodają twarzy świeżości. To doskonały wybór zwłaszcza dla kobiet z jasną karnacją i niebieskimi lub zielonymi oczami. W połączeniu z takim typem urody koloryzacja będzie wyglądała naturalnie. Wśród odcieni polecanych dla pań po 50-tce, jednym z najpopularniejszych jest popielaty blond. Taki kolor łagodzi rysy twarzy i optycznie niweluje zmarszczki.

 

Doskonały dla kobiet po 50-tce jest również miodowy blond. Ten klasyczny odcień z powodzeniem odejmie ci kilka lat. Miodowy blond to ulubiony kolor włosów Ewy Wachowicz. Dzięki niemu prezenterka wygląda młodo i promiennie.  Panie o ciemnej karnacji powinny unikać koloryzacji na jasny blond, zamiast tego mogą zdecydować się na jasne refleksy. 

Modne kolory włosów po 50-tce: świetlisty brąz

Blond nie jest jedynym odmładzającym kolorem. Panie po 50-tce powinny również zwrócić uwagę na ciepłe i wyraziste brązy. Taką koloryzację można połączyć z kilka odcieni jaśniejszymi refleksami, które dodadzą blasku i odświeżą fryzurę. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla  kobiet o ciepłej karnacji i piwnych oczach. W jasnym brązie świetnie prezentuje się chociażby Grażyna Wolszczak.

 

Kolory włosów po 50-tce: jakich unikać? 

Nieodpowiednio dobrany kolor włosów może dodać lat. Po 50-tce należy unikać przede wszystkim czerni. Ten kolor nie tylko podkreśla zmarszczki, ale też sprawia, że twarz wygląda bardzo blado. Panie po 50-tce powinny także unikać intensywnych czerwieni oraz rudości. Takie kolory mogą podkreślać wszelkie przebarwienia i zaczerwienienia na twarzy. Jeżeli chcesz wyglądać młodo i świeżo, zdecydowanie postaw na sprawdzony blond lub brąz. 

Więcej o: