Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy? Te 3 produkty powinny znaleźć się w twojej diecie

Wypadające włosy to coś, z czym zmaga się wiele z nas. Jak się okazuje, z problemem można w prosty sposób sobie poradzić. Podpowiadamy jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy. Po uzupełnieniu diety będą rosły długie i mocne!

Wypadające włosy mogą być spowodowane wieloma czynnikami — źle dobraną pielęgnacją, częstym narażaniem pasm na wysokie temperatury czy stresem. Najczęstszy z nich to jednak zła dieta, uboga w składniki odżywcze i witaminy. Kiedy nasz organizm nie otrzymuje odpowiednich składników, szybko to pokazuje. Skutkuje to nie tylko w wypadających włosach, ale też łamiących się paznokciach czy szarej cerze. Podpowiadamy, jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy. Na pewno masz już ją w swojej kuchni.

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Witamina na wypadające włosy. Po co należy sięgać? 

Nie zawsze dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią liczbę potrzebnych składników odżywczych. To skutkuje w wielu przykrych konsekwencjach. Wypadają nam włosy, łamią się paznokcie, a stan naszej cery się pogarsza. Tak ważne jest dlatego stosowanie zbilansowanej, bogatej w witaminy i składniki odżywcze diety.   

Jakiej witaminy brakuje, gdy wypadają włosy? Jedną z najbardziej znanych witamin na porost pasm jest witamina B, zwana biotyną.  Na szczęście znajdziesz ją w wielu produktach, które na pewno masz już w swojej kuchni. Co należy wprowadzić do swojego jadłospisu?

  • Rośliny strączkowe - fasola, soja, groch.
  • Jajka
  • Nabiał
  • Warzywa i owoce — zwłaszcza banany, brzoskwinie, szpinak

Wypadające włosy: Jak stworzyć właściwą dietę dla zdrowych włosów?

Witamina B to jednak nie wszystko. Dobrze zbilansowana dieta powinna być bogata w różne składniki. Jeśli zależy ci na mocnych włosach i paznokciach, szukaj w produktach takich witamin i minerałów jak:

  • Cynk – wpływa na tworzenie się keratyny, która jest budulcem włosa. Cynk znajdziesz w wątróbce wołowej, zielonym groszku i cebuli.
  • Żelazo – bez tego składnika nasza krew jest niewystarczająco dotleniona, a to wpływa na osłabienie włosów, ich łamliwość i przyspiesza wypadanie. Żelaza szukaj w czerwonym mięsie, sardynkach, fasoli, pestkach dyni, szpinaku, natce pietruszki. 
Więcej o: