Sposób na suche dłonie i usta naszych dziadków. Wystarczy miód

W ostatnich czasach obserwujemy tendencję powrotu do naturalnych składników, które stosowane są od wieków przez nasze babcie. Naszą pielęgnację możemy wzbogacić, używając powszechnie dostępnych i niedrogich składników z naszej kuchni. Podpowiadamy, jak naturalnie i niedrogo nawilżyć nasze dłonie.

Domowe maseczki po raz kolejny nie zawodzą. Połączenie kilku składników, które z pewnością i tak masz w swoim domu, może przynieść zniszczonym dłoniom ukojenie, którego desperacko potrzebują nawilżenia. Zobacz, jakie domowe składniki ukoją twoje ręce.

Maseczka z miodu, czyli jak skorzysta z dobrodziejstw popularnego składniku

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale miód ma naturalne właściwości nawilżające. Warto spróbować tej naturalnej metody, jeśli twoje dłonie są przesuszone, a używane przez ciebie kremy nie dają satysfakcjonującego efektu.

Wystarczy, że w suchą skórę rąk wmasujesz naturalny miód i pozostawisz na około 10 minut. Po upływie wyznaczonego czasu umyj dłonie ciepłą wodą. Dlaczego maseczka z miodu jest tak skuteczna? Ten obecny w każdej kuchni składnik doskonale nawilża i koi podrażnienia skóry. Ponadto miód posiada właściwości bakteriobójcze, zmniejsza ryzyko powstania blizn oraz przyspiesza gojenie się ran.

By wzmocnić efekt, można wysmarować ręce miodem przed spaniem i nie spłukiwać go po wyschnięciu. To sposób (również stosowany na usta) znany od pokoleń. Używali go nasi dziadkowie i babcie. 

Zbawienne działanie siemienia lnianego, czyli jak przygotować kojący okład na dłonie

Niezwykle ważnym elementem są zabiegi mające przywrócić skórze witalność, jednak nie możemy zapominać, że nasze wysiłki spełzną na niczym, jeśli wcześniej nie zadbamy o zdrowe nawyki. W takiej sytuacji warto spróbować przygotować maseczkę z wszechstronnego siemienia lnianego.

Wystarczy, że cztery łyżki siemienia lnianego przez kilka minut podgotujesz w niewielkiej ilości wody. Mieszanka powinna mieć konsystencję gęstego śluzu. Gdy napar ostygnie, zanurz w nim dłonie na kwadrans.

Peeling do dłoni jako ważny etap w rutynie pielęgnacyjnej

Często pomijanym przez nas etapem w pielęgnacji dłoni, który jednak może przynieść ogromne korzyści, jest peeling. Dzięki regularnemu peelingowi ścieramy martwy naskórek, co pozwala składnikom odżywczym zawartym w kremach wniknąć głębiej. Dodatkowo też pobudzamy krążenie krwi, wykonując delikatny masaż. Podpowiadamy, jak łatwo przygotować taki zabieg pielęgnacyjny w domu.

Jeśli masz w domu oliwę z oliwek, po dodaniu do niego odrobiny cukru możesz przygotować znakomity domowy peeling o lekkim działaniu natłuszczającym. Peeling zetrze martwy naskórek, oliwa zaś nawilży skórę i natłuści ją – skóra dłoni błyskawicznie będzie wyglądała dużo lepiej, niż przedtem.

Więcej o: