Jak szybko rosną włosy? Domowa maseczka za 1,19 zł przyśpieszy ich porost i zahamuje wypadanie

Marzysz, żeby zapuścić długie pasma? Włosy to atrybut każdej kobiety, dlatego warto, jest dysponować wiedzą z zakresu świadomej pielęgnacji. Dzięki niej twoje kosmyki będą zachwycały wyglądem. Jak szybko rosną włosy oraz co wpływa na ich porost? Podpowiadamy, jaka maseczka zachwyci skutecznością.

W wizerunku każdej z kobiet niezwykle ważny element stanowi fryzura. Kondycja włosów zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest odpowiednia pielęgnacja i stosowanie zabiegów odżywczych. Niektóre z nich możesz wykonać w domu z pomocą składników prosto z kuchennej szafki. Wpłyną nie tylko na szybszy porost, ale również na ich kondycję.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak szybko rosną włosy na głowie? Nie ma reguły

Wzrost włosów to wyjątkowo indywidualna sprawa, która wiąże się również z czynnikami zewnętrznymi. U każdego człowieka przeciętnie jest to około 0,35 milimetra na dzień, co w skali miesiąca daje około 1 cm. Najszybszy wzrost kosmyków następuje wtedy, gdy pasma są zdrowe oraz mocne, a istotny wpływ na to ma odpowiednia pielęgnacja i nawadnianie organizmu.

Jak przyśpieszyć porost włosów? Stosuj domowy sposób z drożdżami

Oprócz urozmaiconej diety, unikania używania urządzeń takich jak suszarka, prostownica ważne są również metody pielęgnacji. Chcąc skutecznie odżywić i wzmocnić kosmyki i skórę głowy przygotuj maseczkę do włosów bazującą na naturalnych składnikach, czyli drożdżach. Te mają wiele cennych właściwości, które sprawią, że włosy będą błyszczące, bardziej gładkie, mniej łamliwe, a proces wypadania zostanie zahamowany. Ponadto maska na bazie tego produktu ureguluje pracę gruczołów łojowych, spowolni proces siwienia, a także pobudzi cebulki do wzrostu.

  1. Przygotuj 1/4 kostki świeżych drożdży oraz 1 łyżeczkę ciepłego mleka lub miodu.
  2. Wymieszaj dwa produkty, tak by uzyskać jednolitą konsystencję.
  3. Całość nałóż na pasma włosów i pozostaw na kilkanaście minut, tak by składniki odżywcze wchłonęły się.
  4. Po upływie wyznaczonego czasu zmyj włosy ciepłą wodą i umyj je delikatnym szamponem.
  5. Maskę stosuj regularnie, co kilka dni, tak aby uzyskać zadowalające efekty.
Więcej o: