Botticelli bob podbija Instagrama! To najbardziej romantyczna fryzura sezonu

Bob to jedna z najpopularniejszych fryzur na świecie, którą kobiety wprost pokochały. Nową wariacją na jego temat jest Botticelli bob. Jak się okazuje światowej sławy malarz, inspiruje nie tylko swoimi obrazami.

Gdy parę lat temu fryzjerzy zaproponowali strzyżenie na boba, to w ekspresowym tempie stał się o  światowym hitem. I nic w tym dziwnego, ponieważ jest dosyć uniwersalną fryzurą, a jednak z pazurem i znacząco podkreśla urodę. Charakterystyczne cięcie do brody dodaje włosom objętości i jest łatwe do ułożenia. Z czasem doczekaliśmy się jego dłuższej wersji: long boba, który również podbił serca wielu pań.

Malarstwo inspiruje wielu twórców. Czerpią z niego również fryzjerzy.

Sandro Botticelli to jeden z najsławniejszych artystów na świecie, którego obrazy do tej pory budzą zachwyt. Bardzo często malował kobiety, które zazwyczaj miały delikatnie pofalowane włosy. I właśnie ta cecha zainspirowała stylistów do opracowania nowej wariacji na temat boba-Botticeli bob. 

Botticelli bob to fryzura lekka z nutką artystycznego nieładu. Typowe ścięcie charakterystyczne dla boba, czyli długość niewiele poniżej żuchwy, zostało urozmaicone delikatnymi falami. Be żadnego cieniowania, całość włosów ma mieć równą linię. Charakterystyczny jest też przedziałek na środku, choć nie zawsze. I taka fryzura będzie absolutnym hitem tej jesieni, ponieważ ślicznie wygląda również pod czapką czy beretem. Wiedzą o tym m.in. Katarzyna Cichopek i Klaudia Halejcio, które noszą ją już od jakiegoś czasu.

 

Fryzura stylowa, a przy tym łatwa w stylizacji. Dla kogo Botticelli bob?

Botticelli bob sprawdzi się na włosach bardzo różnego typu. Jeśli jesteś posiadaczką naturalnie falowanych włosów, to jest to strzyżenie idealne, ponieważ wówczas nie będą wymagały specjalnej stylizacji. Jednak proste włosy również doskonale się sprawdzą, trzeba im tylko nieco pomóc. Delikatne fale możesz uzyskać dzięki warkoczom zaplecionym na noc, które po rozpuszczeniu wystarczy utrwalić lakierem. Spektakularny efekt uzyskamy dzięki prostownicy. Przy stylizacji można użyć kosmetyków wydobywających naturalnych skręt włosów, a także spray teksturyzującego, który doda objętości i podkreśli kształt fryzury. 

 
Więcej o: