Olejowanie włosów kuchennym olejem. Hitowy zabieg wykonasz za 10 złotych

Olejowanie włosów to jeden z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak nie zawsze trzeba kupić specjalne kosmetyki do tego zabiegu. Często wystarczą nam produkty, które mamy w domu. Zobacz, jak łatwo i niedrogo zadbać o swoje włosy

Olej rzepakowy jest jednym z najpopularniejszych olejów roślinnych używanych w kuchni. Jednak w czasach, gdy olejowanie włosów stało się tak popularne, po ten produkt sięga się także w celach kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

Zbawienne działanie oleju rzepakowego. Ten niepozorny składnik działa cuda

Olej rzepakowy tłoczony na zimno jest lekki i wnika w skórę głowy i trzon włosa. Dzięki doskonałej proporcji kwasów omega-6 do omega-3 ma działanie przeciwzapalne, które pomaga łagodzić podrażnioną skórę głowy. Regularne wykonywanie olejowania włosów może pomóc ci zadbać o włosy, wygładzić oraz nawilżyć, a także nadać pięknego, naturalnego blasku.

Olej naprawia uszkodzenia na powierzchni włosów i w ich wewnętrznej strukturze, dotlenia komórki, regeneruje i odżywia, co przekłada się na dobrą kondycję włosów i ich zdrowy wygląd.

Poprawne olejowanie włosów. Prosty i szybki przepis

Olejowanie włosów najłatwiej wykonać z użyciem odżywki do włosów. Możesz nałożyć ją na olej lub pod, albo zmieszać oba składniki i zaaplikować na mokre włosy. Żeby nie obciążyć fryzury, zaleca się aplikowanie oleju od połowy długości włosów. Podczas tej czynności warto dłońmi wygładzać kosmyki od nasady w kierunku końcówek.

Po około 30 minutach należy umyć włosy. Jako podkład nawilżający może też do olejowania włosów  posłużyć maska, żel aloesowy, a nawet woda z cukrem. Taka metoda pozwala na skuteczniejsze wchłonięcie się składników odżywczych i łatwiejsze zmycie oleju z włosów. Jeśli chcesz zadbać o intensywne odżywienie, to możesz zostawić olej na noc, a następie rano go zmyć.

Jakie efekty przynosi regularne stosowanie oleju rzepakowego?

Olejek rzepakowy jest naturalnym humektantem i zatrzymuje wilgoć we włosach, zapobiegając ich wysychaniu. Dzięki temu włosy się nie puszą. Duże ilości steroli w oleju rzepakowym pomagają naprawić zniszczone włosy, likwidują rozdwojone końcówki. Te związki tworzą ochronną powłokę na włosach, zapobiegając szkodliwemu wpływowi promieni słonecznych, przed którymi należy się chronić przez cały rok.

Więcej o: