Włosy ombre - komu pasują, a komu nie? [ZDJĘCIA INSPIRACYJNE]

Chciałabyć nieco odświeżyć swój wizerunek, ale nie chcesz całkowiecie zmieniać koloru swoich włosów? Idealnym rozwiązaniem będzie dla ciebie ombre! Taka koloryzacja nie sprawdzi się jednak u każdego. Podpowiadamy, kto powinien jej unikać.

Jednym z pomysłów na odświeżenie swojego wizerunku jest koloryzacja włosów. Wybierając nowy kolor włosów, warto zastanowić się nad popularnym ombre. To stylowa koloryzacja, która właściwie nie wychodzi z mody. Ombre nie sprawdzi się jednak na każdych włosach. Podpowiadamy, kto może zdecydować się na taką koloryzację. 

 
 

Włosy ombre - jak wyglądają? 

Ombre to koloryzacja, która polega na mocnym rozjaśnieniu końcu włosów i pozostawieniu ciemnej nasady. Różnica między ciemnym, a jasnym kolorem jest wyraźna, ale przejście powinno być stopniowe. Najpopularniejszym połączeniem jest zestawienie brązu i blondu. Dobrze wykonane ombre dodaje włosom lekkości i głębi. Koloryzacja ma przypominać włosy naturalnie rozjaśnione słońcem. Ombre to ulubiona koloryzacja kobiet, które nie mają czasu na częste wizyty u fryzjera – problem nieestetycznych odrostów znika. Delikatniejszą wersją ombre jest sombre. W takiej koloryzacji różnica odcieni nie jest tak bardzo wyraźna. 

 

Włosy ombre - komu pasują? 

Zastanawiając się na ombre, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim długość włosów. To koloryzacja dla posiadaczek średnich lub długich pasm. Na zbyt krótkich włosach efekt ombre może być trudny do osiągnięcia. Najlepiej, aby włosy sięgały minimum do ramion. Istotny jest również kolor włosów. Ombre sprawdzi się doskonale na włosach brązowych lub w odcieniu ciemnego blondu. Takiej koloryzacji nie poleca się posiadaczkom czarnych lub rudych włosów. 

Efekt ombre prezentuje się najlepiej na lekko falowanych włosach, ale koloryzacja pasuje również do prostych i kręconych kosmyków. Ombre powinny unikać kobiety, które mają cienkie i rzadkie włosy. Efekt nie będzie prezentował się zadowalająco. Z takiej koloryzacji powinny zrezygnować też posiadaczki suchych i zniszczonych końcówek włosów. Rozjaśnianie może tylko pogorszyć ich stan. 

 

Włosy ombre- jak dbać? 

Włosy ombre wymagają specjalnej pielęgnacji. Poddane rozjaśnianiu końce mają tendencję do przesuszania się i łamania. Włosy mogą stać się matowe i trudne do ułożenia. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli jednak zapobiec tym negatywnym konsekwencjom rozjaśniania. Włosy należy myć delikatnym szamponem, najlepiej o naturalnym składzie. Można wybrać kosmetyk dedykowany włosom farbowanym.

Po każdym umyciu na włosy należy nałożyć odżywkę nawilżającą. Warto wybrać odżywkę do konkretnego koloru włosów, która podkreśli ich odcień. Kolejny krok pielęgnacji to nakładanie maski minimum raz w tygodniu. Aby włosy były gładkie i błyszczące, wybierz kosmetyk z ceramidami, proteinami lub olejkami roślinnymi

Więcej o: