Niezawodne sposoby na rzadkie włosy. Wystarczy kilka kropel, a efekt zagęszczenia gwarantowany

Rzadkie włosy to wyjątkowo częsta przypadłość, która dotyczy wielu osób. Za problem ten odpowiada wiele czynników, od nieprawidłowej diety, błędów pielęgnacyjnych i nawyków żywieniowych aż po uwarunkowania genetyczne. Jak zagęścić kosmyki domowymi sposobami? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyczyny wypadania włosów i ich przerzedzenia są różne. Na problem ten składa się wiele czynników, od zewnętrznych, aż po te wewnętrzne. Najczęściej przyczynia się do tego m.in. nieprawidłowa dieta, źle dobrana pielęgnacja, zabiegi fryzjerskie, problemy hormonalne, długotrwały stres czy choroby. To oznaka chwilowego osłabienia organizmu. Jeśli jednak objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem, trychologiem.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Sposoby na rzadkie włosy. Zasady pielęgnacyjne, które wpłyną na ich wygląd

Przerzedzone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji również w zakresie dbania o skórę głowy oraz ochrony. Posiadaczki rzadkich kosmyków powinny pamiętać o:

 • spaniu z podpiętymi kosmykami, które ograniczy tarcie włosów o poduszkę i powstawanie mechanicznych uszkodzeń,
 • myciu włosów letnią wodą oraz spłukiwanie nieco chłodniejszą, dzięki czemu łuska domknie się, a kosmyki będą bardziej gładkie i lśniące,
 • stosowaniu naturalnych kosmetyków bez barwników czy SLS-ów,
 • aplikowaniu odżywczych masek,
 • zmniejszeniu użycia suszarki, prostownicy ani lokówki,
 • wykonywaniu raz w tygodniu peelingu skóry głowy.

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Poznaj naturalne produkty stosowane od pokoleń

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, że wspomóc porost włosów i wpłynąć na zagęszczenie fryzury? Sięgnij po domowe i naturalne remedium w postaci różnego rodzaju olejów. Ich formuły zawierają wiele cennych dla zdrowia i wyglądu kosmyków składniki. Olejowanie nie tylko pobudza pasma do wzrostu, ale również pielęgnuje je na całej długości. Do najpopularniejszych zaliczamy: olej imbirowy, musztardowy, z kozieradki oraz rycynowy. Możesz je stosować bezpośrednio lub z dodatkiem podkładu w postaci hydrolatu czy żelu aloesowego. Najważniejsze jest jednak zachowanie systematyczności i regularnego olejowanie włosów.

 1. Nałóż olej na całą długość włosów i skórę głowy.
 2. Przeczesz kosmyki grzebieniem, aby lepiej rozprowadzić produkt na włosach.
 3. Zwiń pasma w koczek lub zapleć w warkocz.
 4. Całość trzymaj przez ok. 2 godziny. 
 5. Następnie umyj włosy delikatnym szamponem.
Więcej o: