Kosztuje mniej niż 2 zł, a daje efekt na włosach jak po wizycie u fryzjera. Wystarczy kilka minut

Jak dbać o włosy, by były miękkie i pełne blasku? Na pielęgnację włosów nie trzeba wydawać fortuny, wystarczy kilka prostych patentów i trików, by kosmyki odzyskały dawny blask i objętość. Podpowiadamy, jak w kilka minut uzyskać na włosach efekt jak po wizycie w salonie fryzjerskim.

O wykorzystywaniu w domowej pielęgnacji włosów produktów, które mamy w domu, można by wiele pisać. Sporo miejsca poświęcano już mące ziemniaczanej, olejom czy olejkom eterycznym, teraz przyszedł czas na środek, który częściej kojarzy się ze sprzątaniem. Przedstawiamy zabieg na włosy, który przeprowadzicie z użyciem kwasku cytrynowego. Efekty, jakie uzyskacie, są naprawdę świetne.

Domowa maska chelatująca. Włosy odzyskają miękkość i dawny blask

Większość z nas na co dzień korzysta z twardej wody, która niekorzystnie wpływa nie tylko na stan czajników, ale też wygląd i kondycję włosów. Obecne w twardej wodzie minerały lubią osadzać się na włosach, zwykłe szampony nie są w stanie ich usunąć. Nagromadzony osad sprawia, że składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych nie są w stanie dotrzeć do włosa, negatywnie oddziałuje też na stan kosmyków - włosy stają się szorstkie, przesuszone i matowe. 

Aby pozbyć się nadbudowy minerałów, warto przeprowadzić zabieg chelatowania. Nie będą do niego potrzebne żadne specyfiki, wystarczy zwyczajna odżywka do włosów (najlepiej bez silikonów) oraz produkty, które znajdziemy niemal w każdym domu.

pielęgnacja włosówpielęgnacja włosów Emilija Randjelovic/istock.com

Jak przygotować domową maskę chelatującą? Przepis krok po kroku

Składniki potrzebne do przeprowadzenia zabiegu chelatowania:

  • 3 łyżki odżywki lub maski do włosów - najlepiej, gdy nie będzie zawierała silikonów i składników oblepiających włosy;
  • pół łyżeczki kwasku cytrynowego;
  • 1 tabletka witaminy C.

Tabletkę z witaminą C należy pokruszyć, a następnie wymieszać razem z kwaskiem cytrynowym i odżywką. Domową miksturę nakładamy na co najmniej kilka minut na umyte włosy. Należy pamiętać, by zachować odstęp od skóry głowy - obecny w masce kwasek może ją podrażnić. Po kilku lub kilkunastu minutach maskę zmywamy z włosów, dobrze jest wtedy nałożyć na nie kolejną odżywkę czy maskę. Składniki w niej zawarte głębiej wnikną we włosy, pozostawiając je miękkie i pełne blasku.

Domowy zabieg na włosy. Wystarczy kilka minut, by kosmyki odzyskały dawny blask

Witaminę C kupicie w niemal każdej drogerii lub aptece za kilka złotych. Jedno opakowanie kwasku cytrynowego kosztuje około 2,50 zł, a wystarczy na kilka użyć. Koszt domowego zabieg chelatującego nie będzie więc wyższy niż kilka złotych.

Włosy po przeprowadzonym zabiegu chelatującym będą miękkie i błyszczące, a do tego zyskają lekką objętość. Maskę z dodatkiem kwasku cytrynowego warto stosować raz na kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Więcej o: