Dodaj to do wody i wypłucz włosy. Przestaną się puszyć i będą lśniły jak nigdy

W sezonie jesienno-zimowym wiele kobiet zmaga się z niesfornymi, puszącymi się włosami. W uporaniu się z tym problemem pomogą domowe płukanki, które przygotujecie w kilka chwil. Podpowiadamy, co robić, by włosy się nie puszyły.

Jesienią i zimą wiele z nas boryka się z problemem spuszonych, nieestetycznie wyglądających włosów. Dzieje się tak najczęściej, gdy na zewnątrz jest wilgotno, a włosy nie są odpowiednio dociążone za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych. Do tego dochodzi problem elektryzowania się włosów, szczególnie popularny w sezonie zimowym, gdy nosimy czapki i szaliki. Co robić, by ograniczyć puszenie się włosów oraz sprawić, by były gładkie i błyszczące? Świetnym rozwiązaniem może okazać się domowa płukanka. 

Domowa płukanka do włosów. Pozostawi kosmyki gładkie i lśniące

W ujarzmieniu spuszonych włosów oraz nadaniu im gładkości i miękkości pomoże płukanka, którą w kilka chwil przygotujecie w domowym zaciszu. Do jej zrobienia potrzebne będą tylko dwa składniki. Litr przegotowanej lub demineralizowanej wody wystarczy wymieszać z łyżką octu jabłkowego. 

Płukankę należy stosować po każdym myciu lub rzadziej - w zależności od indywidualnych preferencji. Domowa mikstura pomoże domknąć łuski włosów, sprawi, że będą one wygładzone i błyszczące. 

Jak ujarzmić spuszone włosy? Świetne efekty uzyskasz, stosując się do tych zasad

W sezonie jesienno-zimowym wiele z nas zmaga się z problemem puszących się włosów. Co stosować, by kosmyki były gładkie i dociążone? W codziennej pielęgnacji włosów warto uwzględnić produkty zawierające emolienty, czyli substancje natłuszczające, takie jak oleje czy naturalne masła. Zamiast stosowania odżywek i masek nawilżających (z dodatkiem gliceryny czy ekstraktu z aloesu) dobrze jest postawić na produkty odżywcze z dodatkiem olejów. Producenci często oznaczają je jako odżywki czy maski do włosów suchych i zniszczonych.

W ujarzmieniu niesfornych końcówek włosów pomoże serum zabezpieczające końce. W drogeriach dostępnych jest wiele produktów o tych właściwościach, ceny zaczynają się już od kilku złotych. Szukajcie ich pod nazwą "serum silikonowe", "olejek na końcówki" czy "jedwab do włosów". Jak stosować kosmetyki zabezpieczające włosy? Najlepiej po każdym myciu wetrzeć w końce kilka kropli produktu, czynność można powtarzać w ciągu dnia, np. przed założeniem czapki czy stylizacją na gorąco.

Więcej o: