Fryzura na Cindy Crawford powraca! Prosty efekt volume za pomocą szczotki

W latach 90. ta fryzura była prawdziwym hitem. Nosiła ją Monica z kultowego serialu Przyjaciele, a także topmodelka Cindy Crawford. Teraz powraca w wielkim stylu i podbija serce kolejnego pokolenia. Jak wygląda midi flick hair?

Lat 90 czar. Mocne cieniowanie powraca do łask

Sentymenty do lat 90. powracają nie tylko w modzie czy aranżacjach wręcz. Po latach doceniają je również styliści fryzur, a razem z nimi ich klientki. Przez długi czas najmodniejszą fryzurą były wszystkie odmiany boba, które charakteryzowały się prostym cięciem i równą linią. Obecnie odwracamy ten trend, styliści znowu pokochali intensywne cieniowanie. A jesienią, kiedy to nasze włosy przykrywamy różnymi okryciami głowy, mają one szczególne problem z objętością. Pomocne w tej sytuacji będzie strzyżenie, które doda im lekkości i zadba o to, by po stylizacji zachowywały swój kształt. 

 

Fryzura idealna dla prostych włosów bez objętości. Jest też łatwa w stylizacji

Flick hair wypromowały topowe "twarze" lat 90. A należą do nich m.in. serialowa Monica z Przyjaciół i modelka Cindy Crawford. Fryzura ta jest idealna dla średniej długości włosów, którym brakuje objętości. Mogą to być zarówno grube, jak i cienkie włosy. Poszczególne warstwy nieznacznie różnią się długością, nie są to drastyczne różnice. Wszystko leży w rękach fryzjera, gdyż strzyżenie wymaga dużej precyzji. Kosmki muszą wywijać się wręcz same. A wtedy niestraszne im będą czapki i szaliki. Midi flick hair wyglądają dobrze przede wszystkim na prostych włosach. Przy kręconych i falowanych fryzura traci na pożądanym kształcie. 

 

Fryzurę najlepiej układać na dużej okrągłej szczotce, a wcześniej na mokre włosy użyć produktu do stylizacji, np. pianki do nadania objętości. A na końcu utrwalić mocnym lakierem lub pudrem do stylizacji włosów. 

Więcej o: