Martwi cię opuchnięta twarz po nocy? Wypróbuj naturalne metody, które zwalczą problem. Efekty zaskakują!

Opuchnięta twarz po nocy to coś, czego każda z nas chciałaby uniknąć. Problem dotyczy wielu ludzi, jednak nie każdy wie, jak się go pozbyć. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć wiele czynników, jednak najpopularniejszy z nich to zatrzymywanie się wody w organizmie.

Opuchlizna na twarzy to problem, który można zaobserwować zwłaszcza po kiepsko przespanej nocy. Dowiedz się, jakie są przyczyny powstawania obrzęków i co zrobić, żeby jak najbardziej zminimalizować ten nieprzyjemny problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zimowa pielęgnacja twarzy - te składniki mogą dużo zmienić

Dlaczego rano mam opuchniętą twarz? Przyczyn jest wiele

Opuchliznę na twarzy może powodować wiele czynników. Należą do nich przede wszystkim gromadząca się w organizmie woda, alergie, problemy hormonalne, choroby nerek, za mała ilość ruchu, infekcje, stosowanie niektórych leków, niewłaściwe odżywianie i nadużywanie alkoholu. Jeśli twarz puchnie tylko w jednym miejscu, problem może być spowodowany chorobami jamy ustnej i zębów. 

Grażyna Wolszczak Grażyna Wolszczak w eleganckiej kreacji. Ten kolor to ponadczasowy hit

Opuchnięta twarz po nocy. Co zrobić, żeby pozbyć się problemu?

Jak mawiają babcie, najprościej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego warto prowadzić zdrowy tryb życia. Istotne jest też to, by bezpośrednio przed snem nie spożywać dużej ilości płynów, które sprzyjają gromadzeniu się wody w organizmie. Z tego względu warto zrezygnować z posiłków i napojów co najmniej na godzinę przed planowanym pójściem spać. Z pomocą mogą też przyjść domowe kuracje z zastosowaniem naturalnych składników:

  1. Kompres z rumianku lub pokrzywy. Do jego przygotowania wystarczy zaparzyć odpowiednią ilość saszetek, poczekać, aż ostygną i położyć je na opuchnięte miejsca Można też zamoczyć płatki kosmetyczne lub waciki w chłodnej herbacie i zaaplikować na twarz. 
  2. Masaż wałkiem do masażu lub związanymi patyczkami do uszu. Masowanie opuchniętych miejsc to jedna z najpopularniejszych metod zwalczania opuchlizny. Warto przed zabiegiem schłodzić przedmiot w lodówce — dzięki temu przyniesie lepszy efekt.
  3. Okłady z ogórka lub ziemniaka. Zaaplikowanie plasterków lub starkowanych warzyw na twarz może pomóc zwalczyć problem. Po kilkunastu minutach należy usunąć produkt i przemyć buzię chłodną wodą.

Kuzynka króla Karola III zdradza, jak traktowana jest Meghan Markle (Zdjęcie ilustracyjne) "To piekielny rodzaj znęcania się". Kuzynka Karola III ujawniła bulwersujące szczegóły. Zwraca się do Meghand Meghan

Co zrobić, jeśli domowe sposoby nie pomagają? Nie czekaj, aż problem sam zniknie!

Gdy domowe sposoby zlikwidowania opuchlizny z twarzy nie pomagają, warto udać się do lekarza, który powinien ustalić przyczynę problemu i zaproponować odpowiednie leczenie. Obrzęk może być spowodowany chorobą, dlatego istotne jest dobranie odpowiednich leków.

Więcej o: