Kosztuje 2,5 zł, a działa jak botoks na włosy. Miękkość i blask jak po wizycie u fryzjera

Miękkie i błyszczące włosy jak po wizycie w salonie fryzjerskim to efekt, do którego dąży wiele kobiet. Świetne rezultaty można osiągnąć, stosując nie tylko drogeryjne kosmetyki, ale też produkty z kuchennej szafki. Wystarczy 2,50 zł, by w domu uzyskać efekt jak po botoksie.

O dobroczynnym działaniu kuchennych produktów na włosy wiedziały już nasze mamy i babcie. Dziś, pomimo że drogeryjne półki uginają się pod ciężarem kosmetyków rozwiązujących niemal każdy problem, wciąż chętnie sięgamy po domowe sposoby. Jak w domu wykonać zabieg na włosy, po którym pasma stają się miękkie i pełne blasku jak po wizycie w salonie fryzjerskim? Podpowiadamy.

Dodaj łyżkę do odżywki i nałóż na włosy. Będą miękkie, błyszczące i sprężyste

Działanie odżywki czy maski do włosów można wzmacniać poprzez dodawanie do niej kuchennych produktów - oleju, skrobi ziemniaczanej czy kwasku cytrynowego. Świetne rezultaty uzyskacie, jeśli drogeryjną odżywkę wymieszacie ze śnieżką, czyli bitą śmietaną w proszku. Jak przygotować zabieg, który daje podobny efekt, co botoks na włosy? To banalnie proste.

Do łyżki odżywki lub maski wystarczy dodać łyżkę bitej śmietany w proszku i dokładnie wymieszać. Powstanie wówczas mieszanka przypominająca konsystencją budyń. Miksturę nakłada się na umyte włosy na kilka lub kilkanaście minut, a następnie dokładnie zmywa letnią wodą. Aby wzmocnić działanie domowej maski, na głowę nałóżcie czepek (bez problemu dostaniecie go w każdej drogerii) lub zwykłą torebkę foliową oraz ręcznik. Efekt, jaki można uzyskać, to pełne blasku, sypkie i miękkie włosy, jak po wizycie u fryzjera. 

"Śnieżkowanie" włosów. Wystarczy kilkanaście minut, a osiągniesz efekt jak po botoksie 

Domowy zabieg z wykorzystaniem bitej śmietany w proszku daje podobne rezultaty, co botoks na włosy. Pasma są po nim gładkie, błyszczące i pełne objętości. Wszystko za sprawą składników zawartych w śnieżce - w jej składzie znajdziemy zarówno emolienty (substancje natłuszczające) w postaci olejów roślinnych, humektanty o właściwościach nawilżających (cukier), jak i proteiny w postaci białek mleka lub mleka w proszku.

Bita śmietana w proszku to świetne źródło składników, które pozwalają zachować odpowiednią równowagę proteinowo-emolientowo-humektantową (PEH), a co za tym idzie - może wpływać na piękny wygląd włosów. 

Domowe sposoby na piękne włosy. Kosztują grosze, a dają efekt "wow"

Aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, nie trzeba wydawać fortuny na wizyty u fryzjera. Wystarczy kilka kosmetyków z drogerii oraz produkty, które znaleźć można w sklepie spożywczym. Jedno opakowanie bitej śmietany w proszku kosztuje około 2,50 zł, a wykorzystacie je więcej niż jeden raz. Koszt zabiegu wzmacniającego i odżywiającego w salonie fryzjerskim może sięgać nawet kilkuset złotych. Korzystanie z domowych trików to więc duża oszczędność i czasu, i pieniędzy. 

Więcej o: