Paznokcie ombre coraz modniejsze. Łatwo wykonać je w domu

Paznokcie ombre to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Ich zaletą jest to, że są dość proste do wykonania. Podpowiadamy, jak krok po kroku samemu stworzyć modne ombre na paznokciach. Wybrałyśmy stylizacje, które mogą cię zainspirować.

Ombre to jedna z najmodniejszych metod stylizacji paznokci. Jego podstawą jest płynne przejście pomiędzy dwoma lub trzema kolorami. Idealne ombre daje efekt wielobarwnych, cieniowanych paznokci. Łączyć można ze sobą zarówno wyraziste kolory, jak i stonowane barwy. Paznokcie ombre są dość łatwe do zrobienia, więc można wykonać je samodzielnie w domu. 

 

Paznokcie ombre. Jak je zrobić?

Paznokcie ombre można wykonać tradycyjnym lub hybrydowym lakierem. Zanim przystąpimy do cieniowania paznokci, należy je jednak odpowiednio przygotować. Paznokcie należy wypolerować tak, aby były matowe. Powinno się im nadać pożądany kształt i wyciąć skórki. Poleca się również, by odtłuścić paznokcie dedykowanym do tego olejkiem.

Pomaluj paznokcie bazą, a następnie najjaśniejszym kolorem. Czas na cieniowanie. Najlepiej wykonać je przeznaczonym do tego pędzelkiem lub gąbeczką. Możesz wykorzystać również gąbkę kuchenną. Na kawałek gąbki nałóż niewielką ilość lakieru. Następnie rozprowadź ją na połowie paznokcia. Aby uzyskać pożądane, łagodne przejście, ruchy gąbeczką powinny przypominać stemplowanie. Na koniec zabezpiecz stylizację utwardzaczem. 

Paznokcie ombre. Modne inspiracje 

W doborze idealnych odcieni do ombre pomocne może okazać się koło kolorów. Najbezpieczniej wybierać kolory leżące blisko siebie. Przykładem takiej stylizacji będzie połączenie neonowego zielonego z żółtym. Takie paznokcie prezentują się bardzo oryginalnie. Jeżeli wolisz bardziej stonowane stylizacje, może zainspiruje cię połączenie błękitnego z jasnym fioletem. 

 
 

Ombre może być także tłem dla zdobienia. Geometryczne wzory czy florystyczne akcenty wyglądają naprawdę świetnie na cieniowanym tle. Poniżej prezentujemy dwie ciekawe stylizacje. Pierwsza z nich to połączenie fioletu z różem i abstrakcyjnym wzorem. Kolejna stylizacja łączy ze sobą dwa odcienie różu i jest ozdobiona finezyjnym wzorem. Jeżeli zdecydujesz się na takie paznokcie, lepiej wybierz się do kosmetyczki. Źle wykonane wzory mogą wyglądać nieestetycznie. Możesz kupić też gotowe ozdoby, które przykleisz na ombre. 

 
 

Ombre prezentuje się świetnie także w bardzo naturalnej wersji. Wystarczy połączyć delikatny kolor, jak jasny różowy czy beżowy z jego jaśniejszym odcieniem. Takie paznokcie będą idealne na co dzień, ale sprawdzą się też podczas uroczystych okazji. Wyglądają elegancko i naturalnie. 

 
Więcej o: