Nałóż keczup na włosy, a efekty będą zaskakujące! To skuteczny sposób na odratowanie ich koloru

Świetne sposoby na pielęgnację włosów znajdziemy nie tylko w drogerii. Włosomaniaczki spopularyzowały kurację czupryny majonezem, ale jak się okazuje, keczup również może dać spektakularne efekty. Pomaga szczególnie po pewnej nieudanej koloryzacji.

Kosmetyki prosto z kuchni. Majonez, siemię lniane i olej

Zawartość szafek kuchennych ma zaskakujące urodowe właściwości. Nic w tym dziwnego, bo wiele kosmetyków opiera się przecież na spożywczych komponentach. Jeśli mowa o włosach to świetnie działa na nie na przykład siemię lniane lub olejowanie olejem kokosowym. Specjalistki od tak zwanego włosingu odkryły, że majonez genialnie regeneruje włosy. Ta metoda brzmi dosyć abstrakcyjnie, ale gdy przyjrzymy się składnikom, to jest to zupełnie zrozumiałe, bo od wieków jajka były doskonałym sposobem na zadbanie o włosy, a dodatek oleju, cukru i octu potęguje efekt.

Keczup dla blondynek. Żegnaj zielona poświato!

Jak się okazuje wspaniale działa także jego bliski sąsiad z lodówki - keczup. Jednak ma on nieco inne działanie, a powinny się nim zainteresować zwłaszcza blondynki. Farbowanie włosów w domu ma to do siebie, że jego efekty mogą być nieco niekontrolowane. Włosy blond łatwo rozjaśniają się na słońcu, mogą mieć różne odcienie, dlatego nie są jednolite, przez co farba może zadziałać bardzo różnie. Szczególnie gdy chcemy przejść z chłodnych odcieni na ciepłe i odwrotnie. Jeśli zdarzy nam się problem typu zielony odcień blondu to doskonałym sposobem na zminimalizowanie tego niechcianego efektu, będzie właśnie maska z keczupu lub koncentratu pomidorowego. Keczup neutralizuje żółtawo-zielony kolor. Wystarczy wmasować lub dokładnie wczesać za pomocą grzebienia keczup i odczekać minimum 20 minut. Zawartość cukru dodatkowo ułatwia wchłanianie. Później należy dokładnie umyć włosy szamponem i nałożyć odzywkę. 

Warto pamiętać o tej jakże taniej, a skutecznej metodzie. 

Więcej o: