Myjąc włosy tym sposobem, poprawisz ich kondycję i zaoszczędzisz. Włosomaniaczki ją uwielbiają

Na kondycję włosów ogromny wpływ ma nie tylko wybór odpowiednich kosemtyków, ale też sama technika mycia włosów. Osoby, interesujące się pielęgnacją włosów uwielbiają tę metodę. Podpowiadamy na czym polega i kto powinien z niej korzystać.

Mogłoby się wydawać, że mycie włosów to czynność, którą wszyscy wykonujemy tak samo i nie warto w tym sposobie nic zmieniać. Osoby, interesujące się pielęgnacją włosów wiedzą jednak doskonale, że nie tylko wybór odpowiedniego szamponu, ale też odpowiednia technika mycia może znacząco polepszyć kondycję włosów. Jedną z polecanych metod mycia włosów jest technika kubeczkowa. Wyjaśniamy na czym polega i jakie przynosi korzyści. 

Mycie włosów metodą kubeczkowąMycie włosów metodą kubeczkową Fot. Shutterstock

Mycie włosów metodą kubeczkową. Na czym polega?

Metoda kubeczkowa to naprawdę prosty sposób mycia włosów, który nie tylko pomaga oszczędzić szampon, ale też zapobiega podrażnieniom i przesuszeniu skóry głowy. W metodzie tej szamponu nie aplikuje się bezpośrednio na głowę, ale wlewa do kubeczka. Następnie należy dodać do niego wodę. Składniki należy intensywnie wymieszać, aż wytworzy się piana. Gotową mieszankę należy rozlać na mokrych włosach i delikatnie wmasować.  Na koniec wystarczy spłukać włosy. To metoda idealna także dla osób, które zdecydowały się zamienić szampon w płynie na ten w kostce. Zamiast trzeć kostką o ręce wystarczy wrzucić jej mały kawałek do kubeczka. 

Mycie włosów metodą kubeczkową. Zalety stosowania 

Mycie włosów metodą kubeczkową ma wiele zalet. Nawet dobrze dobrany szampon w nadmiarze może być szkodliwy dla skóry głowy i włosów. Metoda kubeczkowa zmniejsza ryzyko podrażnień wrażliwej skóry głowy. Zapobiega również przesuszaniu się włosów. Dodatkowo, rozcieńczenie szamponu z wodą ułatwia jego rozprowadzanie na całej długości włosów. Dzięki temu nie tylko zużywamy mniej produktu, ale też zapobiegamy plątaniu się włosów podczas mycia. 

Mycie włosów metodą kubeczkową. Dla kogo? 

Z metody kubeczkowej mogą korzystać posiadaczki każdego rodzaju włosów. Jest idealna zarówno dla włosów suchych, jak i z tendencją do przetłuszczania się. Metoda ta jest jednak dedykowana przede wszystkim osobom o wrażliwiej skórze głowy. Docenią ją również osoby z długimi i gęstymi włosami, które myjąc włosy w standardowy sposób mogą mieć problem z rozprowadzaniem produktu na całej ich długości. 

Więcej o: