Doe eyes, makijaż, który podbija TikToka. Jak zrobić oczy sarenki?

Odmładza twarz, powiększa optycznie oczy i jest banalnie prosty w wykonaniu. Makijaż ? la oczy sarenki robi furorę w sieci. To idealna propozycja na co dzień dla fanek naturalnego looku.

TikTok to prawdziwa wytwórnia trendów i kopalnia inspiracji. Niemal każda fanka makijażu zapewne wie, czym jest kocie oko, czyli mocno zaakcentowana kreska na oku, "wyciągnięta" ku górze. Daje wyrazisty i nieco drapieżny efekt. Jednak powstał inna "animalistyczna" technika makijażu oka, która ma na celu dosłownie odwrotny efekt: doe eye, czyli oko sarenki.

Łagodna jak sarenka. Spojrzenie, które zmiękcza serce

Doe eye to makijaż uroczy, bardzo delikatny i idealny na co dzień, jaki i na specjalne okazje. Przypadnie do gustu osobom, które lubią subtelne podkreślenie oka. Inspiracją był bajkowy jelonek Bambi. W odróżnieniu od cat eye doe eyes ma za zadanie podkreślić okrągły kształt oczu i optycznie je powiększyć. Spojrzenie wówczas jest pełne łagodności i zdecydowanie odmładza twarz.

 

Jak wykonać doe eye? Potrzebna będzie kredka!

Doe eyes to makijaż bardzo łatwy do wykonania, więc nie wymaga większej wprawy. Jest też szybki, dlatego świetnie sprawdzi się na co dzień, a oczy wyglądają na dużo większe. Zaczynamy od narysowania dosyć grubej czarnej kreski na górnej powiece, ale nie wyciągamy jej końca, ma mieć okrągłe zakończenie. Następnie należy rozświetlić opalizującym cieniem dolinę łez oraz powiekę, a dalej jasną kredką do oczu malujemy linię wodną oka. Na koniec mocno tuszujemy górne i dolne rzęsy. Niektóre makijażystki stosują kępki rzęs na górną i dolną powiekę, ale to wymaga już większej wprawy. Na co dzień wystarczy do tego pomalować usta cielistą pomadką, w wersji wieczorowej oczy sarenki doskonale pasują do czerwonej. Poniżej można zobaczyć różnice między doe eyes a cat eyes.

 
Więcej o: