Ta metoda mycia włosów doskonale je wygładza i nawilża. Prosty trik, który podbija TikToka

Tradycyjne mycie włosów ma kilka alternatyw. Jedną z nich jest metoda odwróconego mycia włosów. To prosty sposób z TikToka, który pokochały włosomaniaczki. Podpowiadamy, na czym polega i kto powinien z niego korzystać.

Na kondycję włosów wpływa nie tylko wybór odpowiednich kosmetyków, ale też metoda ich mycia. W ostatnim czasie TikTika podbija odwrócone mycie włosów. Miłośniczki świadomej pielęgnacji włosów są zakochane w tej metodzie. Wyjaśniamy, na czym polega ta odwrócone mycie włosów i u kogo sprawdzi się najlepiej. 

Mycie włosów odżywką - co to za trend?Mycie włosów odżywką - co to za trend? shutterstock.com// B-D-S Piotr Marcinski

Odwrócone mycie włosów- na czym polega? 

Odwrócone mycie włosów to bardzo prosta metoda, która pozytywnie wpływa na kondycję włosów. Wystarczy zmienić kolejność nakładania produktów pielęgnacyjnych. Najpierw na całe włosy należy nałożyć odżywkę. Produkt powinno się pozostawić na włosach na około 5-10 minut. Następnie należy spłukać odżywkę, ale niezbyt dokładnie. Kolejny krok to nałożenie na skórę głowy i włosy, ale jedynie u nasady, szamponu. Dzięki temu skóra głowy będzie oczyszczona, a włosy nie będą wysuszone. Ostatnim krokiem jest spłukanie szamponu. 

Odwrócone mycie włosów- dla kogo?  

Metoda odwróconego mycia włosów sprawdzi się zwłaszcza u osób, które mają problem z przetłuszczającą się skórą głowy. W tej metodzie szampon dokładnie oczyszcza skórę głowy, a nie wysusza włosów.  Odwrócone mycie włosów można stosować tak często, jak jest to potrzebne, jednak raz w tygodniu warto umyć włosy tradycyjnym sposobem. 

Odwrócone mycie włosów- jakie daje efekty? 

Efekty stosowania odwróconego mycia włosów są widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Według osób stosujących tę metodę, pozwala ona na głębsze wniknięcie substancji odżywczych w kosmyki. Dzięki temu pasma są gładkie, nawilżone i przyjemne w dotyku. Dodatkowo włosy są odbite u nasady, co sprawia, że fryzura nabiera objętości.   

Odwrócone mycie włosów, a OMO. Co wybrać? 

Odwrócone mycie włosów przypomina metodę OMO, która polega na nałożeniu na włosy odżywki, umyciu ich szamponem i ponownym nałożeniu odżywki. Metoda ta jest polecana zwłaszcza dla włosów kręconych, a także osłabionych i bardzo zniszczonych. Najlepiej przetestować obydwie metody, aby dowiedzieć się, która z nich jest właściwa dla naszych włosów. Jeżeli żadna z nich się nie sprawdzi, warto wrócić do tradycyjnego mycia włosów. 

Więcej o: