Ten makijaż oka zupełnie odmienia spojrzenie! Odwrócone kocie oko

Ten trend trzeba koniecznie poznać! Odwrócone kocie oko zachowuje charakter makijażowego klasyka, jednak wygląda bardziej oryginalnie i wręcz hipnotyzująco. Zobacz, jak go wykonać!

Kocie oko to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych makijażowy trendów. Gwarantuje efekt wow, dodaje wyrazistości i zadziorności. Jest idealny na większe imprezy i pasuje niemal do każdego typu urody. Topowe wizażystki wymyśliły nową interpretację tego rodzaju makijażu: odwrócone kocie oko. 

Kocie spojrzenie na odwrót. Efekt oryginalny i uwodzicielski

Odwrócone kocie oko bazuje na tej samej technice co pierwowzór, ważna jest mocna ciemna linia wykonana eyelinerem lub kredką do oczu. O ile w tradycyjnym kocim oku biegnie ona wzdłuż górnej powieki, a jej koniec jest wyciągnięty ku górze, to w odwróconym wariancie skupiamy się na dolnej części powieki. To na niej trzeba namalować linię kreski i wyciągnąć jej zakończenie ku górze. Górna powieka pozostaje niemal nietknięta, choć jak najbardziej możemy na nią nanieść lekki cielisty cień. Odwrócone kocie oko ma jednak za zadanie skupić uwagę na dolnej powiece.

 

Nie tylko czarne kocie oko. Warto poszaleć z kolorami

Klasycznym wyborem będzie czarna kredka lub eyeliner, ale śmiało można sięgać także po bardziej szalone kolory np. turkus czy fiolet. Świetnym wyborem będą te, które podkreślają kolor tęczówki. Ważną częścią odwróconego kociego oka są porządnie wytuszowane rzęsy, pogrubione, ale nie posklejane. Makijaż oka jest na tyle wyrazisty, że doskonałym uzupełnieniem będzie delikatna pomadka w kolorze cielistym lub lekko różowym. Warto pamiętać, że odwrócone kocie oko, tak jak i klasyczne wymaga użycia wysokiej jakości kosmetyków, najlepiej wodoodpornych. Kreska na oku powinna być wyrazista i nie rozmazywać się pod wpływem temperatury czy wilgoci. 

 
Więcej o: