Jak przyspieszyć porost włosów? Weź 3 zł i idź do apteki. Kosmyki będą rosły gęste i mocne

Jesienią wiele z nas zmaga się ze wzmożonym wypadaniem włosów. Co robić, by kosmyki rosły gęstsze i mocniejsze? Przedstawiamy domowe sposoby na porost włosów, które kosztują grosze, a mogą dać świetne rezultaty.

Aby cieszyć się zdrowymi i gęstymi włosami, wcale nie trzeba wydawać fortuny. Domowe sposoby mogą dać równie dobre rezultaty, co kosmetyki profesjonalne czy drogeryjne. Jednym z ciekawszych trików na przyspieszenie porostu włosów jest stosowanie kropli żołądkowych jako wcierki do skóry głowy. Jak ich używać?

Krople żołądkowe na włosy. Kosztują 3 złote, a przyspieszą porost i wzmocnią cebulki włosów

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na wzmocnienie cebulek oraz przyspieszenie porostu włosów jest regularne stosowanie wcierek i toników do skóry głowy. Fantastyczne rezultaty dają produkty zawierające wyciągi z ziół i ekstrakty roślinne. Wzmacniającą wcierkę do skóry głowy z powodzeniem przygotujecie w domowym zaciszu. Do jej przygotowania będą potrzebne krople żołądkowe (do kupienia w każdej aptece za około 3 złote) oraz woda.

W składzie kropli żołądkowych znajdują się między innymi:

  • wyciąg z dziurawca - o właściwościach przeciwzapalnych i ściągających, sprawdzi się u osób zmagających się z łupieżem; 
  • liść mięty pieprzowej - nie tylko daje uczucie lekkiego chłodzenia, ale też działa kojąco na skórę głowy i pomaga przy nadmiernym przetłuszczaniu;
  • waleriana, czyli wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego - o działaniu bakteriobóczym i łagodzącym.

Ekstrakty z ziół zadziałają łagodząco i bakteriobójczo, wzmocnią cebulki włosów i wspomogą walkę z łupieżem czy nadmiernym przetłuszczaniem. 

Jak przygotować domową wcierkę do włosów? Wystarczą dwa składniki

Do przygotowania domowej wcierki wzmacniającej cebulki włosów będziecie potrzebowali:

  • 2 łyżek kropli żołądkowych;
  • 4 łyżek wody (może być mineralna lub przegotowana).

Krople żołądkowe należy dokładnie wymieszać z wodą i przelać do butelki. Świetnie sprawdzi się butelka z atomizerem lub pipetą, która ułatwi nakładanie produktu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto używać wcierki przed każdym myciem włosów. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Więcej o: