Wbrew pozorom przygotujesz go sama. Manicure kombinowany optycznie wydłuża płytkę

Manicure kombinowany to profesjonalny sposób stylizacji paznokci, z którego korzysta się w salonach kosmetycznych. Wbrew pozorom nie jest on bardzo trudny i nie wymaga szczególnych umiejętności. Bez problemu możesz wykonać tę stylizację paznokci sama. Podpowiadamy, na czym polega i jakie są jego zalety.

Odpowiednio wystylizowane paznokcie mogą wyglądać na zdecydowanie dłuższe i bardziej zadbane. Pierwszym krokiem jest nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Jeżeli chcesz, aby kolor na twoich paznokciach dłużej się utrzymywał, przed pomalowaniem warto je wypolerować tak, aby były matowe. Kolejny krok to odtłuszczenie paznokci. Okazuje się, że jest jeszcze jeden krok ze stylizacji paznokci, aby prezentowały się one naprawdę świetnie. Podpowiadamy, na czym polega manicure kombinowany i jakie są jego zalety. 

Stylizacja paznokciStylizacja paznokci Fot. Shutterstock

Manicure kombinowany- na czym polega?

Manicure kombinowany to stylizacja, która polega na bardzo dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia przed jej pomalowaniem. W tym sposobie chodzi o precyzyjne pomalowanie paznokci do samych skórek. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, należy wepchnąć, wyciąć oraz wyfrezować skórki. Najpierw warto je zmiękczyć przeznaczonym do tego produktem. Dobrze sprawdzi się również zamoczenie dłoni w ciepłej wodzie. Przydatnym akcesorium w wykonywaniu manicure'u kombinowanego jest frezarka do paznokci. Można ją kupić za około 150-200 zł. Po wycięciu skórek i spiłowaniu paznokci należy pomalować je, dociągając pędzelkiem do brzegu płytki. Ten rodzaj stylizacji można wykonać zarówno lakierem hybrydowym, jak i tradycyjnym.

Manicure kombinowany- zalety

Najważniejszą zaletą manicure'u kombinowanego jest to, że odrost zaczyna pojawiać się dopiero po upływie ponad tygodnia. Nawet po 4 tygodniach odrost nie jest duży jak przy tradycyjnym manicurze. Manicure kombinowany pokrywa precyzyjnie całą płytkę, nie zostawiając przerwy między nią a skórą, dzięki czemu paznokcie wyglądają na zdecydowanie dłuższe. Taka stylizacja paznokci prezentuje się bardzo estetycznie. 

Więcej o: