Jak działa aspiryna na popękane pięty? Ta maska zmiękcza, nawilża i odżywia skórę

Aspiryna to jeden z najpopularniejszych leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Prawdopodobnie każdy z nas ma go w swojej apteczce. Okazuje się, że aspiryna przydaje się także w domowych zabiegach na stopy. Jak działa?

Wiele kobiet ma problem z popękanymi piętami. Wszystko przez skórę, która w tych okolicach jest nawet dwa razy grubsza niż w innych miejscach ciała. Dodatkowo na piętach nie ma gruczołów łojowych. Skóra nie otrzymuje więc odpowiedniego nawilżenia. Na szczęście istnieje domowy sposób na zmiękczenie popękanych pięt. Wystarczy lek, który kupisz w aptece za 10 zł.  

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aspiryna na popękane pięty. Działa jak najlepszy zabieg 

Półki w drogerii uginają się od specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji stóp. Chociaż większość z nich działa, potrafią być bardzo drogie i mało wydajne. Zamiast wydawać pieniądze na kolejny krem, zrób swój własny zabieg DIY na stopy. Wystarczy mieć w domu aspirynę.  

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Sam kwas acetylosalicylowy był już wykorzystywany w czasach starożytnych. W maseczkach na twarz pomaga w oczyszczeniu porów i zapobiega powstawaniu wyprysków. Aspirynę wykorzystuje się także w zabiegach na stopy. Pomaga ona zmiękczyć skórę i pozbyć się problemu z popękanymi piętami.  

Jak przygotować maskę z aspiryną na stopy? Wystarczą dwa produkty 

Jak przygotować domowy zabieg z aspiryną? Najpierw rozgnieć 3-4 tabletki leku. Następnie dodaj do nich 15-200 ml spirytusu salicylowego. Mieszaj składniki do ich całkowitego połączenia się. Miksturę przelej do zamkniętego pojemnika i trzymaj ją tam przez trzy dni. Po tym czasie możesz przystąpić do działania.

Gotowy produkt stosuj zewnętrznie, mocząc w nim gazę lub wacik i przykładając go do pięty. Następnie przymocuj opatrunek plastrem lub folią spożywczą. Okład pozostaw na piętach na noc, a rano zdejmij go i umyj stopy ciepłą wodą z mydłem.  

Więcej o: