Trik na wielkie usta Hailey Bieber. To metoda meksykańskich Amerykanek

Hailey Bieber chętnie dzieli się z fanami tajnikami swojego makijażu. Ostatnio pochwaliła się prostym sposobem na optyczne powiększenie ust. Aby wykonać ten makijaż, potrzebujesz tylko dwóch kosmetyków.

Hailey Bieber jakiś czas temu podzieliła się na TikToku prostym trikiem, który pomaga optycznie powiększyć usta.  Makijaż ten od razu stał się internetowym hitem. Gwiazda jest znana z tego, że wyznacza trendy, a kobiety na całym świecie starają się odzwierciedlać jej styl. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 48 milionów fanek i fanów. Podpowiadamy, jak odtworzyć modny makijaż Hailey Bieber. 

Sposób na optyczne powiększenie ust. Wystarczą dwa produkty 

Aby pomalować usta, jak Hailey Bieber potrzebujemy dwóch produktów- kredki do ust w odcieniu nude oraz bezbarwnego błyszczyka. Na opublikowanym filmiku modelka obrysowuje usta kredką, delikatnie wykraczając poza ich linię. Następnie delikatnie rozciera kredkę palcem, aby efekt był bardziej naturalny. Celebrytka dodaje nieco więcej koloru na środku górnej i dolnej wargi. Na koniec maluje usta bezbarwnym błyszczykiem o dużym połysku. Efekt prezentuje się zniewalająco. Usta wyglądają bardzo naturalnie, a jednocześnie wydają się większe. 

 

Brązowa konturówka i przezroczysty błyszczyk. Makijaż znany od lat 

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że malowanie ust brązową konturówką i przezroczystym błyszczykiem nie jest niczym nowym. Kobiety o ciemniejszych odcieniach skóry od dawna malowały usta w ten sposób. Taka technika malowania ust kojarzy się zwłaszcza z kulturą meksykańskich Amerykanek pierwszego i drugiego pokolenia. Krytycy Hailey Bieber oskarżają ją o przywłaszczenie kulturowe. Choć modelka nie przypisuje sobie autorstwa tej metody malowania ust, to wykorzystuje ją do promocji swoich kosmetyków. W malowaniu ust w ten sposób nie ma oczywiście nic niewłaściwego i warto to robić. Należy jednak pamiętać o pochodzeniu tej techniki. 

Więcej o: