Naturalny sposób na zmarszczki wokół ust. Wystarczy wydać 3 złote

Nie jest niczym odkrywczym, że wraz z upływem lat, na skórze każdej z nas pojawiają się co raz to nowsze oznaki starzenia. Bardzo często chcąc jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem naszej twarzy, decydujemy się na kosztowne zabiegi w specjalistycznych salonach kosmetycznych lub na zakup produktów z wyższej półki. Istnieją jednak naturalne sposoby, które bez wychodzenia z domu, wspomogą cię w walce z uporczywym problemem!

Która z nas nie chciałaby na zawsze zachować piękna i młodości? Wraz z postępującym wiekiem nasza skóra traci jednak swoją sprężystość i sprawia, że wyglądamy na starsze, niż naprawdę jesteśmy.  Pojawiające się wówczas co raz to nowsze zmarszczki na wstępie próbujemy wyeliminować specjalistycznymi kremami, które bardzo często okazują się drogie lub całkowicie nieskuteczne. 

Najbardziej widoczne zmarszczki, to te które pojawiają się koło ust. Z tego też powodu, kiedy nasza mina pozostaje neutralna wyglądamy nieprzyjaźnie lub jakbyśmy byli zdenerwowani, co z pewnością może znacznie utrudnić kontakty z innymi ludźmi. 

Domowy "eliksir młodości" na zmarszczki? Te produkty masz już w swojej kuchni!

Chcąc zwalczyć problem pojawiających się wokół ust zmarszczek będziesz potrzebować jedynie dwóch produktów, które większość z nas ma już w swoim domu. Do przygotowania domowej maseczki potrzebne ci będzie: 

  • białko z kurzego jajka 

Białka jaj są popularnym składnikiem kosmetycznym, które stosował zarówno nasze mamy, jak i babcie. Nakładane regularnie na skórę twarzy wokół ust, nie tylko są w stanie ją wygładzi, ale także sprawić, że będziesz delikatniejsza. 

  • świeży zielony ogórek 

Według przeprowadzonych badań, enzymy zawarte w świeżych ogórkach posiadają w sobie silne i aktywne właściwości, które usprawniają krążenie krwi i spowalniają starzenie się skóry. Dlatego też regularne stosowanie okładów ze wspomnianego warzywa, jest w stanie nawilżyć skórę i w znacznym stopniu zredukować zmarszczki. 

Warto pamiętać, że maseczka jest nie tylko banalnie prosta w wykonaniu, lecz także wyjątkowo tania - łączna cena jednego jajka i świeżego zielonego ogórka najczęsciej nie przekroczy 3 złotych! 

Jak przygotować maseczkę z białka i ogórka? To naprawdę proste!

Sposób na zmarszczki wokół ustSposób na zmarszczki wokół ust shutterstock.com

Świeżego ogórka dokładnie obierz ze skórki i pokrój na niewielkie kawałki. Następnie za pomocą blendera zmiel warzywo. Przy pomocy sitka wyciśnij sok z przygotowanej wcześniej papki, dodaj białko z kurzego jajka i dokładnie wymieszaj. 

Tak przygotowaną mieszanką nałóż dokładnie na skórę twarzy, dbając o to, aby obszary wokół ust były starannie nawilżone. Nałożoną w ten sposób maseczkę pozostaw na 15 minut. Po upływie wspomnianego czasu spłucz maskę ciepłą wodą

Chcąc cieszyć się szybkimi efektami należy pamiętać o regularnym i dokładnym wykonywaniu zabiegu. Maseczkę z białka i ogórka zaleca się aplikować 1-2 razy w tygodniu. 

Więcej o: