Japonki oszalały na punkcie triku, który odmienia cerę! Kosztuje tylko 1,5 zł

Zdrowa i pełna młodzieńczego blasku cera to marzenie wielu kobiet. Nie jest niczym odkrywczym, że wśród posiadaczek pięknej, świeżo wyglądającej skóry na twarzy bardzo często wymienia się Koreanki i Japonki. Ostatnimi czasy co raz głośniej robi się w Internecie o innowacyjnej metodzie Azjatek, która polega na pielęgnacji buzi... wodą gazowaną!

Wciąż szukasz idealnego sposobu gładką, jędrną i pełną młodzieńczego blasku cerę? Nie musisz dłużej wydawać fortuny w salonach kosmetycznych lub na specjalistyczne produkty z wyższych półek. Z pomocą przychodzi wywodząca się z Japonii i spopularyzowana w Korei technika mycia twarzy wodą gazowaną. Mimo że przedstawione rozwiązanie może wzbudzać liczne kontrowersje wśród tych, którzy jeszcze go nie wypróbowali, nie bez powodu mówi się o zbawiennych właściwościach wspomnianego napoju. Woda gazowana może nie tylko oczyścić twoją skórę, lecz także ujędrnić ją i przywrócić zdrowy, młody wygląd

Dlaczego powinnaś myć twarz wodą gazowaną? Powodów jest naprawdę wiele!

Oprócz tego, że wodę gazowaną znajdziemy w kuchni praktycznie każdej z nas, to w odróżnieniu od specjalistycznych kosmetyków - na jej zakup najczęściej nie wydamy więcej niż niecałe 2 złote. Wśród zalet mycia twarzy wspomnianym napojem wymienia się m.in.: 

  • zapewnienie skórze jędrności i sprężystości, poprzez utrzymanie silnych komórek pomiędzy włóknami kolagenowymi
  • mechaniczne oczyszczanie porów skóry, usuwanie zanieczyszczeń, co wspomagają zawarte w wodzie gazowanej bąbelki (odbywa się to bez powstawania zbędnych podrażnień) 
  • zmniejszenie opuchlizny twarzy, poprzez dostarczenie do komórek skóry tlenu 
  • poprawa krążenia skóry 
  • odświeżenie, odżywienie skóry - cera staje się bardziej wypoczęta, promienna, a także jaśniejsza 

Warto także wspomnieć, że zabieg z zastosowaniem wody gazowanej może być stosowany niezależnie od rodzaju ceru. 

japoński sposób na piękną ceręjapoński sposób na piękną cerę shutterstock.com

Jak myć twarz wodą gazowaną? To naprawdę proste!

  • Wodę gazowaną wymieszaj z wodą niegazowaną (najlepiej mineralną) w proporcji 1:1
  • Przygotowaną mieszankę wlej do dużej miski 
  • Zamocz twarz w wodzie na ok. 10-15 sekund, tak aby nie wstrzymywać oddechu na zbyt długo 
  • Delikatnie osusz skórę czystym ręcznikiem 

Należy jednak pamiętać, że skóra każdej z nas może inaczej zareagować na zastosowanie wody gazowanej podczas pielęgnacji. Zabiegu nie można powtarzać częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Jeżeli jesteś posiadaczką cery wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień, wspomniana kąpiel może okazać się zbyt drażniąca - wówczas należy dodać więcej wody niegazowanej lub całkowicie zaprzestać stosowania wody gazowanej na twarz.

Warto też pamiętać, że sposób ten jest nie tylko banalnie prosty w wykonaniu, ale też wyjątkowo tani - za 0,5 litra wody gazowanej w sklepie najczęściej zapłacimy niecałe 2 złote.

Więcej o: