Ten makijaż oczu przykuwa uwagę! Jest niezwykle efektowny i prosty w wykonaniu

Kocie oko to makijaż uniwersalny, odpowiedni na co dzień, na imprezę czy wielkie wyjście. Podpowiadamy krok po kroku, jak najprościej go wykonać. Pokazujemy też, jakie są najmodniejsze warianty tego makijażu

Makijaż w typie kociego oka pasuje do każdego typu urody i do wszystkich kształtów oczu. Panie z opadającą powieką będą wyglądać szczególnie pięknie w takim wydaniu. Trzeba jedynie uważać, aby nie stworzyć efektu smutnej twarzy, czyli nie skierować kreski do dołu. Podpowiadamy, jak poprawnie wykonać taki makijaż.

Prosty przepis na kocie oko. Efekt jest zjawiskowy

Wykonanie takiego makijażu jest bardzo proste, ale warto je przećwiczyć na spokojnie, żeby dobrze utrwalić sobie poszczególne kroki. Zanim przejdziesz do rysowania kreski, przygotuj powiekę. W tym celu użyj bazy do cieni i cienia odrobinę jaśniejszego od twojej skóry. Dzięki temu twój makijaż będzie trwalszy, kreska nie rozmaże się i nie odbije na powiece.

Kiedy twoja powieka jest już przygotowana do makijażu, eyelinerem narysuj cienką kreskę jak najbliżej linii rzęs, nie zaczynaj kreski zaraz przy wewnętrznym kącika oka, dzięki temu optycznie powiększysz oko. Kreska na całej długości powieki optycznie by je zmniejszyła.

Teraz zrób kreskę, będącą przedłużeniem linii rzęs. Następnie narysuj kreskę od źrenicy tak, by połączyła się z poprzednią. Kolejnym krokiem jest wypełnienie przestrzeni między kreskami.

Sposoby na idealną kreskę. Nasze triki

Zrobienie idealnej kreski jest niezwykle ważnym elementem makijażu kociego oka. Zamiast eyelinera możesz użyć czarnej miękkiej kredki. Taki kosmetyk łatwiej prowadzi się po skórze i lepiej blenduje z cieniami do powiek. Jeżeli już opanowałaś sztukę malowania kociego oka czarnym eyelinerem, możesz poćwiczyć rysowanie kresek jego brokatowym odpowiednikiem. A jeśli zrobienie makijażu w stylu kociego oka nadal sprawia ci trudności, wzdłuż linii górnych rzęs, postaw kilka kropek, a następnie połącz je. Uzyskasz idealnie prostą i modną kreskę. Następnie opalizującym cieniem pomaluj zewnętrzny kącik oka. Dokładnie wytuszuj górne i dolne rzęsy. Żeby wzmocnić efekt kreski, możesz dokleić sztuczne rzęsy lub kępki.

Kolorystyczne akcenty, czyli jak łączyć kolory

W obecnych trendach makijażowych króluje cała paleta barw. W wykonaniu kociego oka nie bój się sięgać po wszelkie pastelowe czy neonowe odcienie. Świetnym wyborem będą te, które podkreślają kolor tęczówki. Jeśli chciałabyś zacząć swoją przygodę z kolorowymi akcentami, to możesz zacząć od klasycznego turkusu czy kobaltowego. 

Więcej o: