Ten manicure wygląda jak kocie oko! Łatwy do zrobienia i bardzo modny

Ten wyjątkowy holograficzny efekt jest widowiskowy, ale przy tym prosty w wykonaniu. Dzięki magnetycznej technice paznokcie nabierają głębi i przyciągają uwagę. Cat eye nails, czyli kocie oko to świetny pomysł na jesienno-zimowy manicure.

Rozmaite techniki malowania paznokci ciągle popychają do poszukiwania nowych wzorów. A efekty potrafią być naprawdę spektakularne. W tym przypadku kosmetologia spotkała się z fizyką, a dzięki siłom przyciągania powstał pomysł na zjawiskowy manicure, który łudząco przypomina magnetyczne spojrzenie kota - cat eye nails. 

Weronika RosatiWeronika Rosati pozuje w zjawiskowej kreacji. Ten print to hit lat 70.

Manicure do zadań specjalnych. Wygląda oryginalnie i efektownie

Manicure kocie oko to kolejne interpretacja trendu na metaliczny połysk. O ile latem stawiamy na jaśniejsze i "lżejsze" kolory to jesienią i zimą głębokie ciemne kolory z ciekawym efektem 3D będą doskonałym wyborem. Będzie też świetnie prezentował się na wieczorowych imprezach, ponieważ jest bardzo glamour. Kocie oko oznacza konkretne lakiery z połyskliwymi drobinkami: fioletu, złota, brązu, zieleni. Cat eye nie musi być wykonany na każdym paznokciu. Może być jedynie akcentem w całym manicure.

 

Malowanie za pomocą magnesu. Unikatowa, ale prosta technika

Cat eye wykonywany jest za pomocą specjalnych lakierów hybrydowych z metalicznymi opiłkami i co ciekawe efekt kontroluje się za pomocą... magnesu, który przesuwa opiłki w równej linii, dlatego układają się w wyraźny prążek. Tak, aby przypominał kocie oko. Ruch ten wykonuje się na jeszcze nieutwardzonym lakierze. Dzięki magnesowi wzór ma idealny kształt, a także zyskuje wyjątkową głębię, a przy tym samo wykonanie jest naprawdę proste. Każdy paznokieć można pomalować w inny sposób, manipulując magnesem. Manicure kocie oko można wykonać u kosmetyczki, ale przy odrobinie wprawy i wiedzy uda się to też w warunkach domowych.

 
Więcej o: