Weź 3 złote i idź do sklepu. Prosty trik na lśniące, gładkie i mocne włosy

Wzmacniające i odżywcze działanie tego płynu sprawi, że twoje włosy będą lśniące i piękniejsze niż kiedykolwiek. Polej nim włosy, a staną się one dużo mocniejsze, zregenerowane i nabłyszczone. Jeśli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem i przetłuszczaniem, to rozwiązanie jest właśnie dla ciebie. Pomoże też w walce z łupieżem.

Zanim na rynku pojawiły się setki kosmetyków, które w swoim działaniu mają nam zapewnić piękne i zdrowe włosy, nasze mamy i babcie sięgały po najprostsze domowe sposoby, a ich włosy zawsze wyglądały olśniewająco.

Ulubionym sposobem kobiet kiedyś była płukanka z piwa, które można dostać w sklepie za 3 złote.

Sprawdźmy, dlaczego piwo działa zbawiennie na włosy?

Przyjrzeliśmy się bacznie temu złotemu trunkowi i odkryliśmy, że w piwie znajdziemy przede wszystkim bogactwo witamin z grupy B, ale także minerały takie jak wapń, krzem, magnez i potas.

Tu zawartość składników odżywczych się nie kończy. W piwie znajdziemy jeszcze między innymi: tiaminę, ryboflawinę, niacynę, kwas pantotenowy, biotynę, kwas foliowy, witaminę B6, cholinę, fosfor, magnez, wapń, potas, sód oraz krzem.

Jednym słowem — piwo to bogactwo składników odżywczych dla naszych włosów, których nie powstydziłaby się najdroższa odżywka.

Piękne włosyPiękne włosy Fot. Shutterstock

Płukanka z piwa na włosy, jak przygotować ten magiczny roztwór?

Twoje włosy dzięki niej będą nabłyszczone i odzyskają witalność. Regularnie stosowana sprawi, że staną się one wyraźnie zdrowsze i mocniejsze. Jak przygotować się do stworzenia idealnej płukanki?

Zacznij od przelania piwa do otwartego pojemnika lub miski, by odgazowało się i w wyniku parowania straciło część alkoholu. Należy zrobić to minimum dzień lub dwa przed przygotowaniem piwnej płukanki. Możesz również odparować alkohol, podgrzewając płyn na niewielkim ogniu i redukując go do ¼ objętości. To bardzo ważny krok, o którym nie należy zapominać, alkohol bowiem może wysuszać włosy, więc dobrze jest zadbać, by było go w płukance jak najmniej. Uzyskany płyn należy wymieszać z wodą. Proporcje piwnej płukanki zależą od porowatości włosów. Jeśli są niskoporowate — zmieszaj wodę z piwem w proporcji 1:2, średnioporowate — 1:3, a jeśli wysokoporowate — 1:4 (mniej wody, więcej piwa).

 

Jakie piwo najlepiej sprawdzi się do płukanki?

W pielęgnacji włosów zastosowanie znajdzie tylko piwo pszeniczne, niepasteryzowane. Po inne nawet nie sięgaj. Najlepsze będzie piwo o prostym składzie, bez dodatków smakowych czy ulepszaczy. Nie warto wybierać również piwa smakowego, nawet jeśli kusi cię jego zapach. Takie piwo przez dużą zawartość cukru, oblepi twoje włosy i zniszczy efekt, jaki mogłabyś osiągnąć.

Jak płukać włosy piwem?

Po przygotowaniu roztworu według naszych wytycznych umyj włosy jak zwykle, następnie oblej włosy obficie płukanką z piwa. Odciśnij nadmiar wody i odsącz włosy w ręcznik. Pozwól włosom naturalnie wyschnąć. Taki kosmetyk możesz bezpiecznie stosować codziennie.

Z pewnością pomoże w walce z łupieżem czy przetłuszczaniem oraz wypadaniem włosów.

Więcej o: