Tych fryzur powinnaś unikać jak ognia! Mogą dodać ci aż do 10 lat

Zmiana wyglądu naszych włosów bywa często decyzją impulsywną, podjętą pod wpływem chwili lub obecnie panujących trendów. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że niektóre z fryzur nie będą korzystanie wyglądały u wszystkich z pań, a niekiedy mogą nawet dodać lat, czego przecież nie chciałaby żadna kobieta. Podpowiadamy jakich uczesań należy unikać, by jak najdłużej cieszyć się młodym i modnym wizerunkiem.

Zadbane, zdrowe i pięknie uczesane włosy są marzeniem praktycznie każdej kobiety. Wiele z nas ma na swoim koncie jednak nieprzyjemne doświadczenie, jakim jest niezadowolenie po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Zmiana fryzury jest decyzją, która powinna zostać dokładnie przemyślana, przed jej zrealizowaniem. Dlaczego? Niewiele z pań zdaje sobie sprawę, że nieodpowiednio dobrane uczesanie może nie tylko postarzeć nas o kilka lat, lecz także odebrać naszej twarzy naturalny blask i energię. Jeżeli wciąż zastanawiasz się nad wizytą u fryzjera, ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Podpowiadamy, których fryzur i kolorów włosów powinnaś unikać. 

Małgorzata RozenekStylizacja Rozenek-Majdan podzieliła fanów. "Tagedia", "rewelacja"

Jakich fryzur unikać? O tym warto pamiętać! 

  • wyprostowane włosy 

Mimo że wyprostowane włosy określa się często mianem, jednej z najbardziej uniwersalnych fryzur, nie będzie wyglądała ona dobrze u wszystkich kobiet. Wraz z upływem lat kosmyki bardzo często stają się co raz cieńsze i słabsze, co wiąże się z tym, że tracą one na objętości. Jeżeli nie jesteś posiadaczką bujnej czupryny, lepiej postawić na krótki fryzury lub zrobienie loków - dzięki temu prostemu trikowi, włosy będą wyglądały na gęstsze i zdrowsze. 

  • gładko zaczesane do tyłu i upięte w kok włosy 

Taka fryzura większości z nas nie bez powodu może kojarzyć się z postacią surowej nauczycielki. Wspomniane uczesanie z łatwością doda ci 5, niekiedy nawet 10 lat, a także odkryje wszystkie niedoskonałości cery, bądź makijażu. Chcąc unowocześnić klasycznego koka, delikatnie zmierzw kosmyki.

  • tapirowane włosy 

Niektóre pań chcąc dodać objętości swoim włosom, decydują się na tapirowanie fryzury. Nie zdają sobie jednak sprawy, że takie uczesanie bardzo szybko może przeobrazić się w "gniazdo" na głowie, które nie tylko doda nam lat, lecz także zepsuje cały wizerunek.  

  • zbyt krótkie fryzury 

Mimo że jeszcze do niedawna było to uczesanie, w którym mogliśmy zobaczyć głównie nieco starsze panie, to dzisiaj zyskuje ono na popularności również wśród młodych kobiet. Należy jednak pamiętać, że dla niektórych nie jest to najlepsze rozwiązanie. Panie o okrągłej buzi nie powinny decydować się na krótkiego boba kończącego się na linii szczęki, który jedynie dodatkowi pogrubi twarz. Jeżeli wciąż poszukujesz uczesania, które optycznie zmieni kształt twarzy i wydłuży ją, możesz postawić na tzw. fryzurę pixie, najlepiej ze skośną grzywką lub klasycznego irokeza. 

Więcej o: