Ten rytuał rozgrzeje, wygładzi skórę i zmniejszy cellulit. Możesz go wykonać sama w domu!

Szczotkowanie ciała na sucho jest zabiegiem łatwym, tanim i bardzo skutecznym. Niesie za sobą wiele dobroczynnych skutków dla naszego ciała, między innymi redukcja cellulitu i zwiększenie jędrności ciała

Szczotkowanie ciała na sucho to rodzaj suchego peelingu, który możemy wykonywać samodzielnie w domu przy użyciu specjalnej szczotki. Zdradzamy najprostszy sposób na ten relaksacyjny, domowy zabieg.

Czego potrzebujesz do szczotkowania ciała na sucho? Przygotowanie do domowego SPA

W celu przygotowania się do wykonania tego zabiegu najlepiej zakupić szczotkę, która jest niezbędna do masażu na sucho. Wystarczy kupić drewnianą szczotkę z naturalnym włosiem. Takie szczotki w różnych wariantach dostępne są w wielu drogeriach oraz sklepach z ekologicznymi produktami. Możemy wybrać taką z krótką lub długą rączką. Naturalna szczotka nie podrażni ciała i wyśmienicie spełni swoją rolę. Polecamy na początek wybrać szczotkę, która będzie pasowała do dłoni. Ułatwi to odpowiednie wykonywanie ruchów i łatwiej będzie nam się wczuć w cały proces szczotkowania. 

Prosty przepis na szczotkowanie ciała, czyli jak się do tego zabrać

Szczotkowanie ciała wymaga specjalnej techniki, aby nie doszło do uszkodzenia lub przerwania ciągłości naskórka. Należy pamiętać, że taki zabieg wykonujemy delikatnie, zaczynając od góry do dołu. Niezwykle ważny jest kierunek masowania.

Cały masaż wykonujemy kolistymi lub podłużnymi ruchami. Na początku warto zacząć od delikatniejszych miejsc naszego ciała. Masaż rozpoczynamy od klatki piersiowej i prowadzimy szczotkę w stronę serca. Następnie kierujemy naszą dłoń na brzuch. Peelingując nogi i pośladki możemy pozwolić sobie na nieco mocniejsze i posuwiste ruchy. Widoczne efekty przynosi systematyczne szczotkowanie ciała na sucho. Zaleca się masaż trwający od 5 do 20 minut.

Szczotkowanie ciała najlepiej wykonywać co 2 dni, wówczas skóra będzie gładsza i jędrniejsza. Po zakończeniu szczotkowania powinniśmy wziąć prysznic lub kąpiel, a następnie nałożyć ulubiony balsam lub olejek do ciała, który dodatkowo odżywi i ukoi skórę.

Zalety szczotkowania ciała. Czy naprawdę warto?

Szczotkowanie ciała powoduje przede wszystkim pobudzenie krążenia krwi. Dodatkowo poprawia koloryt i ujędrnia ciało. To także skuteczny sposób na cellulit. Szczotkowanie ciała na sucho to również świetna profilaktyka w przypadku wrastających włosów. Szczotkowanie na sucho pomaga usuwać martwe komórki naskórka i nadaje skórze niezwykłą gładkość, jest skuteczniejsze niż zwykłe peelingi do ciała.

Więcej o: